Abant Gölünde en güzel resim nerede çekilir
Abant Gölü Tabiat Parkına binlerce kişi sadece muhteşem resimler çekebilmek için Abant'a hücum ediyor

Abant Tabiat Parkı Kar Manzaraları

Abant Tabiat Parkı hiç şüphesiz ülkemizin turizm anlamında en bilindik ve en populer uğrak noktalarından birisi. Abant Tabiat Parkı Parkından Muhteşem Kar Manzaraları başlıklı resim galerimizde Abant’tan bir birinden güzel kar resimlerini görebileceksiniz. Abant hakkında kısa bilgiler vererek sizleri Abant resim galerimizle baş başa bırakalım.

Abant Tabiat Parkında Ne Yenir? ve Ne Alınır?

Park içinde bulunan satış reyonlarında ise bölgede üretilen yöresel yiyecek ve hediyelik eşyalar satılmaktadır. 22 km’lik Abant yolu üzerinde alabalık lokantaları ile sucuk ekmek satış yerleri bulunmaktadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında yol kenarlarında, bir çok semaver görebilir, en beğendiğiniz yere oturarak müthiş bir çay molası verebilirsiniz.

Abant’ta Nerede Konaklanır?

REKLAM

Göl çevresinde  2 adet 5 yıldızlı konaklama tesisleri, bungalov tipi konaklama üniteleri, kamp ve piknik alanları ile lokantalar da mevcuttur. Ayrıca 22 km’lik Abant yolu üzerinde pansiyonlar, bulunmaktadır.

Abant’a Nasıl Gidilir? 

Ankara-İstanbul D-100 Kara yolunun ve TEM otoyolunun 203. km’sinden ayrılan 22 km’lik yol ile ulaşılmaktadır. Bolu’ya 34 km, Ankara’ya 225 km, İstanbul’a 258 km uzaklıktadır. Abant Gölü’ne Bolu merkezden ulaşım her iki saatte bir şehir merkezinden kalkan özel halk otobüsleriyle sağlanmaktadır. web: www.boluulasim.com

Her gün Bolu’dan saat: 07.30, 11.00, 13.00, 15.00 gidiş.
Abant’tan her gün saat: 09.00, 13.00, 15.00, 17.00 dönüş.

Abant Gölü ve Tabiat Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar:

Abant Gölü ve Tabiat Parkı giriş ücreti 2019 yılı itibariyle motosikletler için 5 TL, otomobiller için 8 TL, Otobüsler için 49 TL’dir.

Abant Hakkında detaylı bilgi almak için Abant Gölü Tabiat Parkı Gezi Rehberi başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kaynakhttps://www.kulturportali.gov.tr/turkiye/bolu/gezilecekyer/abant-golu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz