Bağçeşme Namazgâh Şehitliği
Bağçeşme Namazgâh Şehitliği

Bu yazımızda “Bağçeşme Namazgâh Şehitliği İzmit” başlığı altında Namazgah şehitliğimizi tanıtıcı yazımızı bulacaksınız. Yazımızı okuduktan sonra Bağçeşme mezarlığına nasıl gidilir, Bağçeşme şehitliği nerede, Bağçeşme Namazgah şehitliğine nasıl gidilir gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Bağçeşme Namazgâh Şehitliği Gez Gör Kocaeli projesi kapsamında İzmit Tarih Turu programına dahil edilmiş önemli ziyaret noktalarından birisidir.

Vatanı, milleti, dini, mukaddesatı için canlarıyla, kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan kılan yiğitlerin ebedi istirahatgahıdır Bağçeşme Namazgah Şehitliği.

Kocaeli’nde, İzmit’te veya yakın çevrede oturanlar olarak bizler de müsait olduğumuz zaman dilimlerinde şehitliğimizi gezebilir, bizler için, vatanı, milleti için canını hiçe sayan onca yiğitlerimizin mezarları başında onlara fatihalar okuyabiliriz. Bizlere de yakışan budur elbette.

REKLAM

Bağçeşme Namazgâh Şehitliği İzmit

Kocaeli Namazgâh (Bağçeşme) Şehitliği, İzmit’in Kurtuluşu’nda, Osmanlı Dönemi’nde, İstiklal Harbi’nde, İç Güvenlik Harekâtında ve görev başında şehit olanların defnedildiği bir şehitliğimizdir. Milli Savunma Bakanlığı web sitesindeki verilere göre; 1924 yılında Bağçeşme’de yapılan şehitlikte 137 şehitin istirahatgahı bulunmaktadır.

Namazgah Şehitliği’nde yenileme yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından Namazgah Şehitliği’nde bir takım yenileme çalışmaları yapıldı. Yenileme kapsamında mezar taşları ve mermerler yenilendi.

Bağçeşme Namazagah şehitliği hakkında farklı bir kaynaktan bilgi edinmek isterseniz Bağçeşme Namazgâh Şehitliği | GEZ-GÖR KOCAELİ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz