Çocukların Vazgeçilmez Adresi : Kocaeli Bilim Merkezi
Çocukların Vazgeçilmez Adresi : Kocaeli Bilim Merkezi

Kocaeli’nde yaşıyorsanız şanslısınız demektir. Gezecek, görecek, zamanınızı değerlendirecek o kadar çok seçeneğiniz var ki onlardan bir tanesi de elbette “Çocukların Vazgeçilmez Adresi : Kocaeli Bilim Merkezi

Özellikle çocuklarınızın hafta sonu güzel vakit geçirmesini isterseniz, onlara güzel bir sürpriz yapmak isterseniz İzmit Seka Park içerisinde bulunan Kocaeli Bilim Merkezine gitmenizi tavsiye ederim.

Çocukların Vazgeçilmez Adresi : Kocaeli Bilim Merkezi

Bu yazımızda sizlere Kocaeli Bilim Merkezi nerededir, Kocaeli Bilim Merkezine nasıl gidilirKocaeli Bilim Merkezi girişleri ücretli midir?, Kocaeli Bilim Merkezi içerisinde neler var gibi sıkça sorulan sorulara cevap vermeye çalışacağım.

Çocukların Vazgeçilmez Adresi : Kocaeli Bilim Merkezi

Bir hafta sonu kızımı ve kızımın bir kaç arkadaşını da alarak Kocaeli Bilim Merkezinin yolunu tuttuk. Çocuklar için kesinlikle daha önce benzerini dahi görmedikleri mükemmel bir ortam. Yalnız bir kere gitmek onları tatmin etmeyebilir.

REKLAM

Kocaeli Bilim Merkezi Tanıtım Filmi

Kocaeli Bilim Merkezi Nedir?

Kocaeli Bilim merkezi, farklı yaş gruplarından ve farklı bilgi birikimine sahip bireyleri bilimle buluşturarak, hoş ve tekrar hatırlanabilir bir ortamda, bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır ve ulaşılır hale getirmeyi, bilim ve teknolojinin önemini toplum gözünde artırmayı amaçlayan; deneysel ve uygulamalı etkinlikler içeren, ziyaretçilerini denemeye ve keşfetmeye teşvik eden farklı alanlardaki merkezlerden oluşmaktadır.

Seka Park bünyesinde bulunan Kocaeli Bilim Merkezi, sessiz ortamlarda, cam vitrinlerin ardında sergilenen ve genellikle dokunulması mümkün olmayan nesnelerden oluşan standart müze kavramının aksine ziyaretçilerine (miniklere) aktif şekilde gezebilecekleri, dokunabilecekleri, deneyebilecekleri sergiler ve dinamik ortamlar sunmaktadır.

Kocaeli Bilim Müzesi Projesi Hakkında

Kocaeli Bilim Merkezi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK ortaklığı ile mükemmel bir çalışmanın neticesinde uygulanmış projedir. Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projesi olan Kocaeli Bilim Merkezi, 1934 yılında temeli atılan Seka Kağıt Fabrikası içindeki 8.500 metrekarelik alan üzerinde yer almaktadır. 70 yıl kağıt üretimi gerçekleştiren Seka Kağıt Fabrikası yeniden yapılandırılarak yoluna Kocaeli Bilim Merkezi ve  Seka Kağıt Müzesi olarak devam etmektedir.

Kocaeli Bilim Merkezi İçerisinde Neler Var?

Kocaeli Bilim Merkezinde, yaklaşık 250 deney düzeneği ve özel olarak tasarlanmış galerilerin yanı sıra  bilimsel çalışmaların yapıldığı atölyeler, araştırma ofisleri, sergi alanları, bilimsel gösteri ve söyleşilerin yapıldığı bilim sahnesi, kütüphane, bilim kafe yer almaktadır.

Aynı zamanda deneylerin yapıldığı alandan dışarıya çıkmadan Seka Kağıt Müzesine de geçebilir, 70 yıl kağıt üretimi gerçekleştiren Seka Kağıt Fabrikası Müzesini de ziyaret edebilirsiniz.

Kocaeli Bilim Merkezi Ziyaret Saatleri

09.00 – 18.00

Kocaeli Bilim Merkezi Pazartesi günü hariç tüm günler hizmet vermektedir.

Kocaeli Bilim Merkezi Girişi Ücretli mi?

Giriş ve etkinlikler ücretsizdir.

Böylesine güzel bir hizmeti Kocaeli halkının, çocuklarımızın istifadesine sunan tüm yetkililere teşekkür ederiz.

Kocaeli Bilim Merkezine Ulaşım

Bilim merkezi oldukça merkezi bir yerdedir. Seka Park bünyesinde bulunmaktadır. Tüm toplu ulaşım araçları ile ulaşabileceğiniz gibi, kendi özel aracınızla da gidebilirsiniz. Otopark sorunu bulunmamaktadır. Bilim merkezinin çok yakınında oldukça büyük, ücretsiz otopark bulunmaktadır.

Adres : Kozluk Mh. Mehmet Ali Kağıtçı Sok. No: 77 İzmit/Kocaeli

Telefon : 0262 325 75 59

Kocaeli Bilim Merkezine Tüm Toplu Taşıma Araçları ile Ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Bilim Merkezi Fotoğrafları

Kocaeli Bilim Merkezi Galerileri, Seka Park
Kocaeli Bilim Merkezi Galerileri Bambaşka Deneyler Grubu
Kocaeli Bilim Merkezi Galerileri
Kocaeli Bilim Merkezi Galerileri, Çocuklar Çok Sevecek
Kocaeli Bilim Merkezi Galerileri
Kocaeli Bilim Merkezi Galerileri

Kaynaklar : 

http://www.kocaelibilimmerkezi.com
http://gezgorkocaeli.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz