Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı
Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı

Bu yazımızda sizlere yakın zamanda Gölcük Belediye Başkanlığınca yenilenen Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı imkanları hakkında bilgiler vereceğiz.

Yazımızı okuduktan sonra, Değirmendere Yalı Evleri, Değirmendere Yalı Evlerine Nasıl Gidilir, Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı, Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı Fiyatları gibi sorularınıza cevaplar bulabileceksiniz.

yalı evleri detaylı gezi yazısı
Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı, kahvaltı fiyatları, yalı evlerine nasıl gidilir gibi sorularınızın cevapları bu yazıda.

Değirmendere Yalı Evleri Hakkında

Kocaeli Gölcük Belediyesi’nin turizm alanında çok önemli projelerinden birisi olan Değirmendere Yalı Mahallesindeki 165-166 parseller üzerinde bulunan eski Yalı Mahallesi Tarihi Evleri‘nin aslına uygun biçimde yenilenerek Gölcük halkının kullanımına sunulmasını kapsayan projedir.

Değirmendere Yalı Evleri Onarımı Projesi kapsamında eski Yalı Evleri yenilenmiş ve içerisinde sanatsal faaliyetlerin, otel, kütüphane ve restoranların bulunduğu muhteşem bir tesis başta Gölcük Değirmendere sakinleri olmak üzere, tüm Kocaeli’mizin hizmetine sunulmuştur.

Değirmdere Yalı Evleri Kahvaltısı
Deniz kenarında tarihi bir mekanda kahvaltı yapmak için siz de Değirmendere Yalı Evlerini tercih edebilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı

Bu yazımızda da Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı imkanları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Değirmendere denildiğinde zaten akla ilk olarak yaz kış canlı olan Değirmendere Sahili ve sahil boyunca uzanan çay bahçeleri, kafeleri gelir.

Yalı Evleri projesinin biterek hizmete girmesiyle artık Değirmendere bu güzel konakları, tarihi Yalı Evleriyle anılır hale gelecek. Eski ihtişamlı günlerine tekrar kavuşacak.

Değirmendere Yalı Evlerinden genel bir fotoğraf
Değirmendere Yalı Evlerinden genel bir fotoğraf

Değirmendere Yalı Evlerinde serpme kahvaltı ve tabak halinde kahvaltı alabilir, tarihi doku içerisinde sevdiklerinizle birlikte keyifli kahvaltılar yapabilirsiniz. Yalı evlerini ziyaret edebilir, kafe-restoran bölümünde kahvaltınızı yapabilir, çayınızı kahvenizi yudumlayarak bulunduğunuz an’a değer katabilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evleri
Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı yapabilir, öğle, akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evleri Kahvaltı Yorumu

Sevgili Ziyaretçilerimiz, sevgili İzmit Gezi Rehberi okurları. Bir hafta sonu Değirmendere Yalı Evlerine giderek kahvaltı yaptık ve izlenimlerimizi, yorumlarımızı da sizlerle paylaşmak istedik.

Değirmendere Yalı Evleri geçirdiği yenileme çalışmaları sonrası gerçekten Gölcük, Değirmendere adına muhteşem güzel bir esere dönüşmüş. İçinde binlerce kitabın bulunduğu kütüphanesi, sosyal donatıları, seramik müzesi, oteli vb. alanlarıyla kesinlikle güzel bir mekan.

Fakat Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı konusunda çok güzel izlenimlerim yok.

Ziyaretçilerimize açıkça belirtmek isterim ki; Değirmendere Yalı Evlerinde kahvaltı konusunda büyük beklenti içerisine girmeyin. Yediğini içtiğini paylaşan birisi olmadığım gibi, azla yetinen ve küçük şeylerden mutlu olabilen birisiyimdir. Lakin insanların zaman ayırarak geldikleri, para ödedikleri bir mekan için de yorum yapabilecek kadar hakkım olduğunu düşünüyorum.

Maalesef Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı tabağında gelen kahvaltılıklar oldukça kalitesiz, zeytin bile piyasadaki en ucuz zeytinlerden diyebilirim. Hatta sucuklu yumurta diye masamıza servis edilen bol yumurtalı minik minik sucuklardan oluşan sucuklu yumurta galiba Değirmendere Yalı Evlerine has bir sucuklu yumurta.

Değirmendere Yalı evleri kahvaltısından sucuklu yumurta resmi
Değirmendere Yalı Evlerinde servis edilen sözde sucuklu yumurta, bol yumurta ve eser miktarda sucuk.

Hani kuru yemiş ambalajlarında “eser miktarda fındık vs. bulunabilir” yazar ya; iste Değirmendere Yalı Evleri Kahvaltısında sunulan sucuklu yumurta da eser miktarda sucuk bulunabilir. Buralarda bu menüleri hazırlayanlar en azından gidip çevrelerindeki kahvaltı mekanlarını ziyaret etmeliler diye düşünüyorum.

Öyle reklam afişlerinde bahsedildiği gibi organik falan da değil ürünler. Çok uzatmadan ben şahsen kahvaltısından hiç memnun kalmadım. Lakin mekan oldukça güzel, otantik ve farklı bir havası var. Çalışanlar güleryüzlü, sizlere ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar. Karar elbette sizlerin…

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı Fiyatları

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı yapmak isterseniz fiyatlandırma konusunda iki seçeneğiniz var.
Tesis bünyesinde Serpme Kahvaltı kişi başına 25 TL ,
Tabak Kahvaltı kişi Başı 15 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı fotoğrafı
Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı Fiyatları, Açık büfe kahvaltı kişi başı 25 tl

Değirmendere Yalı Evleri Rezervasyon

Değirmendere Yalı Evleri özellikle hafta sonları oldukça yoğun olmaktadır. Siz de sevdiklerinizle güzel bir kahvaltı yapmak ve mekana gittiğinizde yer sorunu yaşamamak adına önceden rezervasyon yaparak yerinizi ayırtabilirsiniz.

Değirmedere Yalı Evleri Rezervasyon Formu sizin girmiş olduğunuz rezervasyon talebinizi ilgili birime aktarır.

BİLGİ : Rezervasyon bilgileriniz Değirmendere Yalı Evleri Restoran Birimine İletilecektir.

Değirmendere Yalı Evleri Telefon Numarası

Rezervasyon ve Toplu Sipariş için telefon ; 0 533 897 02 29

Değirmendere Yalı Evleri Nerede

Değirmendere Yalı Evleri Kocaeli, Gölcük ilçesi Değirmendere sahilinde bulunmakta ve tesis bünyesinde, restoran, sanat çalışmaları, kütüphane, resmi daireler ve konaklama imkanları bulunmaktadır. Tesis oldukça merkezi bir konumda olup, kolayca ulaşılabilir bir konumdadır.

Değirmendere Yalı Evlerine Nasıl Gidilir?

Özel Araç İle Ulaşım:
Değirmendere Yalı Evlerine kendi özel aracınızla gelebileciğiniz gibi toplu ulaşım araçları ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi özel aracınızla gelmek isterseniz; İzmit-Değirmendere Yalı Evleri Mahallesi yaklaşık 22 km. olup, trafik durumuna bağlı olarak yaklaşık 30 dk. kadar sürmektedir. Bölgede çok fazla park sorunu olmadığından aracınızla gelebilirsiniz.

Toplu Taşıma İle Ulaşım:

İzmit’ten Değirmendere’ye toplu ulaşım araçları ile gelmek için;

721 Nolu İzmit-Değirmendere (Eski Yol, Sahil Yolundan) Özel Halk Otobüsünü kullanabilirsiniz, hareket saatleri için tıklayınız
722 Nolu İzmit-Değirmendere (Yeni Yol) Özel Halk Otobüsünü kullanabilirsiniz, hareket saatleri için tıklayınız

Yalova ve Karamürsel istikametinden gelmek için yine Karamürsel-İzmit halk otobüslerini kullanabilirsiniz.

Deniz Yolu ile Ulaşım:

Değirmendere Sahilinde Vapur ve Yolcu motorlarının kalktığı bir iskele de bulunmakta, dilerseniz deniz yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İskele ile Değirmendere Yalı Evleri Tesisleri arası yaklaşık 250 mt. mesafededir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Vapur Saatleri için tıklayınız.

Değirmendere Yalı Evleri Kahvaltı Videosu

Değirmendere Yalı Evleri Yerel Basın Haberleri

Gölcük Haber’in Değirmendere Yalı Evleri Hakkındaki Yazısı;

Değirmendere Yalı Evleri’nde açık büfe kahvaltı büyük ilgi görüyor

Gölcük Belediyesi tarafından Değirmendere Yalı Mahallesi’nde hayata geçirilen ve aslına uygun olarak onarılan ve Değirmendere halkının hizmetine sunulan Yalı Evleri’nde hafta sonu uygulanan açık büfe kahvaltı yoğun ilgi görüyor.

Tamamen organik, doğal ürünler ile hazırlanan kahvaltı kişi başı 25 liradan hizmet veriyor.

Gölcük değirmendere yalı evleri kahvaltı ücreti fotoğrafı
Tamamen organik, doğal ürünler ile hazırlanan kahvaltı kişi başı 25 liradan hizmet veriyor.

Haftasonları açık büfe kahvaltı

Gölcük Belediyesi’nin hayata geçirdiği  sosyal ve kültürel projeler içinde bugüne kadar yapılan en prestijli projesi olan Değirmendere Yalı Evleri  hafta sonları verilen açık büfe kahvaltı ile yoğun ilgi görüyor. İlk başladığı dönemde sadece Pazar günleri uygulanan açık büfe kahvaltı gelen yoğun ilgi sonrasında cumartesi günleri de hizmet vermeye başladı.

Kısa sürede büyük ilgi gören Yalı Evleri açık büfe kahvaltısında hepsi birbirinden lezzetli ve doğal ürünler konuklarını bekliyor.

Değirmendere Yalı Evleri Restoran bölümünde bulunan şark odası fotoğrafı
Değirmendere Yalı Evleri Restoran bölümünde bulunan şark odası, (aktif kullanılmamaktadır)

Hepsi doğal ve lezzetli

Tamamen doğal ve Yalı Evleri çalışanlarının ürettiği ev ürünlerinden oluşan açık büfe kahvaltı bünyesinde, dereotlu peynirli, sebzeli, çekirdekli, zeytinli, domatesli, köy, çiçek, sade , sarı buğday, tam buğday çavdar ve kepekli ekmek olarak tam 13 çeşit ekmeğin var.

Ekmek çeşitlerinin yanında sade ve kaşarlı simit sade poğaça  çeşit çeşit el açması börekler, peynir çeşitleri , kızartma çeşitleri, ev yapımı doğal reçeller, günlük taze sebzeler, bölgeye has yerel ürünler, köy yumurtasından yapılan muhteşem omlet çeşitleri, ev gözlemesi, Eskişehir usulü çiBörek ve  muhteşem tatlı çeşitleri ile  müthiş bir kahvaltı hizmeti sunuyor.

Değirmendere Yalı Evleri Kahvaltı iç mekan resimleri
Değirmendere Yalı Evleri Kahvaltı iç mekan resimleri

Değirmendere Yalı evlerinin eşsiz atmosferi ortasından birbirinden lezzetli ve doğal ürünler ile kahvaltılarını yapan vatandaşlar da yapılan hizmetten ve kahvaltıdan çok memnun olduklarını ifade ederek Yalı Evleri’nde mutlaka kahvaltı deneyimini yaşamalarını tavsiye ettiler.

Soğuk havalarda Değirmendere Yalı Evleri’nin içinde hizmet verecek

Yaz ayları boyunca yoğun ilgi gören Yalı Evleri açık büfe kahvaltı servisi, öğle ve akşam yemeği hizmeti havaların soğuması ve yağmurların başlamasının ardından Yalı Evleri’nin içinde hazırlanan odalarda hizmet vermeye devam edecek.

Kısaca, Sevgili İzmitliler; bu yazımızda Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı imkanlarından bahsettik, yazımızın içeriğinde çok merak edilen değirmendere yalı evleri kahvaltı, değirmendere yalı evleri iletişim, değirmendere yalı evleri telefon, değirmendere yalı evleri kahvaltı fiyatları, değirmendere yalı evleri restaurant telefon bilgilerine yer vermeye çalıştık.

Değirmendere Yalı Evleri Kahvaltı Resimleri

 

12 YORUMLAR

 1. sabah kahvaltısı için gittik
  Yeni inşa edilmiş güzel bir ortam
  sağlıyor .
  Menüsü Çok güzel ve zengin
  fiyat ise normal 4 kişi 100TL
  Bize önce 1-semaver Çay geldi
  o bitince ikinci çay semaveri geldi.
  Değirmendere de deniz kenarında
  ben beğendim.
  Üst kata merdiven ile çıkılıyor
  lavabo üst katta.
  Güler yüzlü hizmet veren bir mekan.

 2. Tarihi sahiplenmek ve yansıtmak çok önemlidir.mekanlara değer katar. Harika bir projeydi ve çok da güzel oldu. İleriki yıllarda çok daha oturacağını ve benimseneceğini düşünüyorum. Her biri bir işletme kahvaltı yeri, kahve evi, otel, sanat galerisi, kütüphane vs. Güzel işletilmesi lazım.

 3. Hafta içi ve hafta sonu keyifle, kahvaltı ve diger öğünlerde yemek yiyebileceginiz guzel, nezih bir yer. Biz grup şeklinde gittik çokta güzel ağırlandık. Tavsiye ederim. Not: sanırım posları bozuktu ya da yoktu, nakit verdik ücretleri. Siz yine de bir şansınızı denersiniz pos makinasıyla ödemek isterseniz.

 4. Kahve evinin Türk kahvesi ni mutlaka içmelisiniz. Fiyatlarda gayet makul. Yalı evlerinin görüntüsüde Değirmendere sahile farklı bir renk kattı…

 5. Gölcük/ Değirmendere yeniden canlanmış, tarihi dokusu ve “o ağaç” altında keyifle kahvaltıyı yapılan temiz ve lezzetli ürünlerin olduğu yer, sadece yemek içmek değil sanata da dokunabileceğiniz bir yer “bayıldım”
  Çocukluğuma gittim o kadar

 6. Hafta sonu kahvaltısı için ailece gidilebilecek muhteşem mekan personel ilgili temiz ve tarih hissi yoğun havuzdan
  akan su terapi etkisi yapip günümüzden kopariyor geçmişi yaşatıyor çok begendik

 7. Gerçekten de mükemmel bir yer. Konumu harika ve tesisler çok temiz. Yemekler lezzetli, kahvaltısı hem serpme hem de tamamen organik. Personeli de çok alakadar. Bu standartlarda ve kalitede tesis çok yok Türkiye’de.

 8. Kahvaltısı hiç güzel değil, kahvaltı masasının olmaza olmazı zeytini bile maalesef piyasadaki en ucuz zeytinlerden diyebilirim. Sucuklu yumurta siparişi verdim, gelen sucuklu yumurta maalesef şok.. İçinde eser miktarda sucuk bulunabilir belki. Sözün özü, kahvaltı hizmeti vasatın çok altında. ÖNERMİYORUM. Paranızı boş yere harcamayın, yan tarafta bulunan çay bahçelerinde simit, kaşar yapsanız daha iyi olur, bence. Yine de denemek isterseniz kişi başı tabak 15 tl.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz