1875'den beri Eskişehir'de helvanın vazgeçilmez adresi

Sevgili Ziyaretçilerimiz, bu yazımızda sizlere Eskişehir’in En İyi Helvacısı Tanınmış Helvacı hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı okuduktan sonra Eskişehir’in En İyi Helvacısı, Tanınmış Helvacı, Eskişehir Helvacıları, Eskişehir Met Helvası, Eskişehir Pişmaniyesi gibi konu başlıklarında bilgiler edineceksiniz.

Son yılların turizm değeri en fazla artan şehirlerinden birisi olan Eskişehir, hiç şüphesiz bir çok yerel lezzeti vasıtasıyla da özellikle yerli turistlerin de uğrak noktası haline gelmiş durumda.

İşte Eskişehir’in En İyi Helvacısı olma ünvanını sonuna kadar hak eden, Türkiye’nin helva liginin en tepesine adını altın harflerle yazdıran Eskişehir’in En İyi Helvacısı Tanınmış Helvacı hakkında bilgiler.

Bir Eskişehir Klasiği, Tanınmış Helvası ve Bitmeyen Kuyruk.

Bu yazı sizlere hem helvayı, hem de Eskişehir‘i sevdirecek. Öyleyse haydi kahvenizi alın ve yazımızı okumaya, okudukça gözlerinizin önünde Eskişehir‘i hayal etmeye başlayın…

Eskişehir Tanınmış Helvacı Hakkında

Eskişehir sokaklarında gezerken dikkatinizi çeken bir kaç husus vardır, bunlar; şehrin özellikle merkezinde göreceğiniz ihtişamlı heykeller, porsuk nehri üzerindeki gondollar, şehre has yerel lezzetler çibörek, boza ve helvacılar gibi.

Yani Eskişehir‘i gezerken bir dükkanın önünde uzunca bir sıra görebilirsiniz. İşte önünde sıra yani halk diliyle kuyruğu eksik olmayan mekanlardan, işletmelerden birisi de Eskişehir’in meşhur helvacısı Tanınmış Helvacı.

Tanınmış Helvacı Köprübaşındaki Küçük Şirin Dükkanında Faaliyet Gösterir.

Hangi mevsimde, hangi zamanda giderseniz gidin dükkanın önünde mutlaka bir sıra vardır. Tanınmış Helvacı dükkanı oldukça sadedir, dükkan içinde bir camekan arkasında sadece helva (kakaolu, sade ve yaz helvası) lokum, tahin ve zeytin vardır.

Helvalar günlüktür, haliyle çok tazedir. İnsanlar bu lezzeti alabilmek adına dakikalarca sıra bekleyebilirler bu Anadolu şehrinde…

Eskişehir Tanınmış Helvacı Nerede

Tanınmış Helvacı Eskişehir merkezinde, Odunpazarı Evleri, Köprübaşı veya Hamamyolu gibi şehrin işlek noktalarına yürüme mesafesinde gidilebilecek merkezi bir konumda.

Köprübaşı olarak neredeyse herkesin bildiği bir yerde. Aşağıdaki harita Eskişehir’in En İyi Helvacısı Tanınmış Helvacı‘yı bulmanıza yardımcı olabilir. Hatta şehirde herkes tarafından bilindiğinden sorarak bile bulabilirsiniz.

Adres             : Deliklitaş Mah. Değirmen Sok. No:34/B Eskişehir
Telefon          : +90 222 231 14 13

Eskişehir’in En İyi Helvacısı

Neden mi? Çünkü;

Helvanın içinde un tadı yoktur, şeker oranı çok azdır ve yerken size ağır gelmez.
Tanınmış Helvacı helva üretiminde bir asrı geride bıraktığından artık oturmuş bir müşteri potansiyeli ve lezzet değeri vardır, yıllardır ne sıra biter önünde, ne değişiklik olur tadında.

Eskişehir Tanınmış Helvacıda Helva Biter Ama Sıra Hiç Bitmez.

Eskişehir Tanınmış Helvacı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  1. Helvalar günlük üretimdir, tazedir. Sade, Kakaolu ve Cevizli Yazlık Helva satışı yapılır.
  2. Tanımış Helvacıda kredi kartı geçmez, nakit satış yapılır.
  3. Cuma günleri cuma namazı saatinde kapalıdır.
  4. Pazar günleri kapalıdır.
  5. Helvalar günlük olduğundan öğleden sonra helva biter ve dükkan kapanır.
  6. 1875 yılından beridir üretim yapılmaktadır.
  7. Hamamyolu yan sokağında küçük şirin bir dükkandadır.

Sevgili okurlar; bu yazımızda sizlere Eskişehir’in En İyi Helvacısı Tanınmış Helvacı hakkında bilgiler verdim. Eğer yolunuz bir gün Eskişehir’e düşerse mutlaka uğramayı, hem helvanın tadına bakmayı hem de sevdikleriniz için bolca helva almayı unutmayın.

Yeni bir gezi/tavsiye yazısında buluşmak dileğiyle; Sevgiyle kalın.

Aşağıda sizler için seçtiğimiz Eskişehir Tanıtım Filmimiz var, onu da izlemenizi tavsiye ediyoruz..

Eskişehir Tanıtım Filmi

Eskişehir Tanınmış Helvacı Resimleri

Önünde Sıra Hiç Bitmeyen Helvacı Tanınmış Helvacı
Eskişehir’in Asırlık Helva Üreticisi Tanınmış Helvacı
Eskişehir’in Meşhur Helvacısı – Tanınmış Helvacı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here