Önünde onlarca insanın hiç sıkılmadan sıra beklediği ve sıranın gün boyu hiç bitmediği kaç tane dükkan gördünüz bu yaşınıza kadar. Kıymetli dostlar bu yazımızda işte tam da bu tanıma uyan asırlık bir helvacı dükkanı hakkında bilgiler vereceğiz. Eskişehir’de ünü, namı ülke geneline yayılmış günlük üretim yapıp gün ortasında dükkanını kapatıp giden bir esnaftan, Tanınmış Helvacı’dan bahsedeceğiz.

Yazımızı okuduktan sonra Eskişehir’in meşhur helvacısı, yerli turistlerin ve Eskişehirlilerin önünde dakikalarca kuyrukta beklediği içinde muazzam bir başarı hikayesi hakkında bilgiler edinecek, Tanınmış Helvacı nerede, Eskişehir’in En İyi Helvacısı, Tanınmış Helvacı helva fiyatları, Eskişehir Tanınmış Helvacıya nasıl gidilir gibi genel sorularınıza da cevaplar bulabileceksiniz.

Tanınmış Helvacı önünde her daim kuyruk var. Bu lezzet başka lezzet ve ben bu yaşıma kadar önünde böylesine kuyruk olan başka bir işletme görmedim.

Son yılların turizm değeri en fazla artan şehirlerinden birisi olan Eskişehir, hiç şüphesiz bir çok yerel lezzeti vasıtasıyla da özellikle yerli turistlerin de uğrak noktası haline gelmiş durumda. Eskişehir denildiğinde yeme içme konusunda meşhur çibörek, Eskişehir hamur işleri, haşhaşlı çörekleri yanı sıra asırlık tahinli helvaları aklınıza gelebilir.

İşte bu yazımızda Eskişehir’in En İyi Helvacısı olma ünvanını sonuna kadar hak eden, Türkiye’nin en iyi helva üreticileri arasına adını altın harflerle yazdıran Eskişehir’in En İyi Helvacısı Tanınmış Helvacı hakkında bilgiler.

Bu yazı sizlere hem helvayı, hem de Eskişehir‘i sevdirecek. Öyleyse haydi kahvenizi alın ve yazımızı okumaya, okudukça gözlerinizin önünde Eskişehir‘i hayal etmeye başlayın…

Eskişehir Tanınmış Helvacı Hakkında

Asırlık Tecrübe, Eskişehir Meşhur Tanınmış Helvacısı

Eskişehir sokaklarında gezerken dikkatinizi çeken bir kaç husus vardır, bunlar; şehrin özellikle merkezinde göreceğiniz ihtişamlı heykeller, porsuk nehri üzerindeki gondollar, şehre has yerel lezzetler çibörek, boza ve helvacılar gibi.

REKLAM

Yani Eskişehir‘i gezerken bir dükkanın önünde uzunca bir sıra görebilirsiniz. İşte önünde sıra yani halk diliyle kuyruğu eksik olmayan mekanlardan, işletmelerden birisi de Eskişehir’in meşhur helvacısı Tanınmış Helvacı.

Hangi mevsimde, hangi zamanda giderseniz gidin dükkanın önünde mutlaka bir sıra vardır. Tanınmış Helvacı dükkanı oldukça sadedir, dükkan içinde bir camekan arkasında sadece helva (kakaolu, sade ve yaz helvası) lokum, tahin ve zeytin vardır.

Helvalar günlüktür, haliyle çok tazedir. İnsanlar bu lezzeti alabilmek adına dakikalarca sıra bekleyebilirler bu Anadolu şehrinde…

Eskişehir Tanınmış Helvacı Nerede, Nasıl Gidilir?

Tanınmış Helvacı Eskişehir merkezinde, Odunpazarı Evleri, Köprübaşı veya Hamamyolu gibi şehrin işlek noktalarına yürüme mesafesinde gidilebilecek merkezi bir konumda.

Köprübaşı olarak neredeyse herkesin bildiği bir yerde. Aşağıdaki harita Eskişehir’in En İyi Helvacısı Tanınmış Helvacı‘yı bulmanıza yardımcı olabilir. Hatta şehirde herkes tarafından bilindiğinden sorarak bile bulabilirsiniz.

Tanınmış Helvacı Adres ve Telefon Bilgileri

  • Adres : Adres : Deliklitaş Mah. Değirmen Sok. No:34/B Eskişehir
  • Telefon : +90 222 231 14 13

Eskişehir Tanınmış Helvacı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Helvalar günlük üretimdir, tazedir. Sade, Kakaolu ve Cevizli Yazlık Helva satışı yapılır.
  • Tanımış Helvacıda kredi kartı geçmez, nakit satış yapılır.
  • Cuma günleri cuma namazı saatinde kapalıdır.
  • Pazar günleri kapalıdır.
  • Helvalar günlük olduğundan öğleden sonra helva biter ve dükkan kapanır.
  • 1875 yılından beridir üretim yapılmaktadır.
  • Hamamyolu yan sokağında küçük şirin bir dükkandadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz