İzmit Gezi Rehberi

Gösteriliyor: 1 - 3 of 3 Sonuçlar
Şiir

UÇUN KUŞLAR | Memleket Özlemi Çekenlere | Şiir Dinle

Rıza Tevfik BÖLÜKBAŞI’nın memleket hasreti kokan şiirlerinden Uçun Kuşlar şiirini sizlerle paylaşıyoruz.

UÇUN KUŞLAR
Uçun kuşlar uçun doğduğum yere;
Şimdi dağlarında mor sünbül vardır.
Ormanlar koynunda bir serin dere,
Dikenler içinde sarı gül vardır.

O çay ağır akar, yorgun mu bilmem?
Mehtabı hasta mı, solgun mu bilmem?
Yaslı gelin gibi mahzun mu bilmem?
Yüce dağ başında siyah tül vardır.

Orda geçti benim güzel günlerim;
O demleri anıp bugün inlerim.
Destan-ı ömrümü okur dinlerim,
İçimde oralı bir bülbül vardır.

Uçun kuşlar, uçun burda vefa yok;
Öyle akar sular, öyle hava yok;
Feryadıma karşı aks-i seda yok;
Bu yangın yerinde soğuk kül vardır.

Biyografi

Kocaeli’de Doğup Büyüyen Elif Buse Doğan’ın Muhteşem Başarı Hikayesi

Merhabalar sevgili İzmit Gezi Rehberi okurları. Bu yazımızda sizlere “Kocaeli’de Doğup Büyüyen Elif Buse Doğan’ın Muhteşem Başarı Hikayesi” başlığı altında muhteşem sesi ve güzelliğiyle herkesi büyüleyen Sevgili Elif Buse Doğan hakkında bilgiler vereceğiz.

Elif Buse DOĞAN
Elif Buse DOĞAN kimdir

Ayrıca bu Kral TV 20 dakika röportajını da sizlerle paylaşıyoruz ki; bu videoda Elif Buse DOĞAN kendine sorulan tüm sorulara hem cevap veriyor, hem de genç yaşına rağmen bu başarıyı nasıl elde ettiğini anlatıyor.

Elif Buse DOĞAN röportajı
Elif Buse DOĞAN röportajı

Elif Buse DOĞAN Biyografisi

1993 yılında Kocaeli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Aile kökeni Sivas’a dayanmaktadır. 2000 yılında dedesinden öğrendiği bağlamayla müzik hayatına ilk adımını attı.

İlk öğretimine devam ederken, Kocaeli ilköğretimler arası yapılan ses yarışmalarında 3 yıl üst üste Türk Halk Müziği dalında 1. oldu (2002-2004). 2008 yılında mezun olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarından Türk Halk Müziği nazariyat, solfej ve bağlama eğitimi aldı.

Elif Buse Doğan Resimleri
Elif Buse Doğan Resimleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi korosunda şef Kemal Kamalı ile birlikte 2004-2008 sürecinde Kocaeli Belediyesinin tüm konserlerinde solist ve korist olarak yer aldı.

Lise Eğitimi : Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Lise eğitimine Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde keman ve piano enstrumanlarını seçerek devam etti. Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi adına bir çok festivale ve konsere katıldı. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarın’da yarı zamanlı(lise) keman ve armoni eğitimi aldı.

elif buse doğan trt ekranlarında
elif buse doğan TRT ekranlarında

2008 yılında Kocaeli Oda Orkestra’sında keman icracısı olarak 2 yıl yer aldı ve bir çok konsere katıldı. 2010 yılında, Bizim KOCAELİ Gazetesinin Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlemiş olduğu Geleneksel Liseler Arası Ses Yarışmasının ilkinde Türk Halk müziği dalında 1. oldu.

Üniversite Eğitimi : İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı

Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı ‘Ses Eğitimi Türk Halk Müziği’ bölümünü ve TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu sınavlarını kazandı.

elif buse doğan
elif buse doğan, Kocaeli’den çıkan yetenek

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı 1.likle bitiren Doğan, Yüksek Lisans eğitimine Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda devam etmektedir.Lisans döneminde Prof. Erol PARLAK ve Prof. Dr. Can ETİLİ ÖKTEN başta olmak üzere bir çok değerli hocadan üslup, tavır ve yorum dersleri aldı.

TRT İstanbul Radyosu Çalışmaları

2014 yılında açılan Aysun Gültekin’le Ustalık Sınıfı’nda yer aldı. TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler korosuyla bir çok konsere katıldı. Bu dönemde Art Life müzik merkezinde şan dersleri vermeye başlayan Elif Buse Doğan, okul dahilinde çok önemli konser çalışmalarına katıldı.

2012-2013 yılları arasında şef Zafer GÜNDOĞDU’nun hazırlayıp sunduğu TRT Müzik kanalında her hafta canlı olarak yayınlanan ‘Can-ı Gönül’ adlı programda yer aldı.Yine bu zaman içerisinde CNN TÜRK başta olmak üzere bir çok özel kanalda, radyoda, konserlerde ve festivallerde türkülerini icra etti.

elif buse doğan kimdir, hakkında
elif buse doğan kimdir, hakkında

2013 yılında “Azerbaycan Ordu Günü”etkinliklerinde Bakü-Yeşil tiyatro sahnesinde solist olarak yer aldı.

2014 yılında Ardahan Valiliği öncülüğünde hazırlanan ‘Ardahan Türküleri’ adlı albüm projesinde Emel TAŞÇIOĞLU, Aysun GÜLTEKİN ve GÜLAY gibi önemli isimlerle yer aldı.

Karagöz Sanat Evi ve Assocıatıon Drom Kuruluşlarınca 24 – 31 Mart 2014 tarihleri arasında Ayvalık’ta düzenlenen Geleneksel Türk Müziği Atölyelerinden ‘Ses Atölyesinin’ eğitimcisi oldu.Makamsal müzik üzerine eğitim almaya gelen Fransız müzisyenlere Türk Halk Müziği’ni ve Türk kültürünü aktarmaya çalıştı.

Şubat 2015 de TRT MÜZİK de başlayan “Sıra Sende Türkiye” isimli yarışma programına katıldı ve 3.lükle tamamladı.

“Bİ HABER” isimli ilk albüm çalışmasını Mart 2015 de, ‘GEL SEVDUĞUM’ isimli ilk single çalışmasını Mart 2016 da Küp İçinde Nişasta isimli 2.single çalışmasını Ağustos 2016’da yayınlayan Doğan, Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu konserleri, solo konserleri ve TV programlarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

elif buse doğan röportajı
elif buse doğan röportajı

TRT MÜZİK’te her hafta canlı yayınlanan AŞK İÇİN isimli müzik eğlence programı hazırlayıp sundu.(2016-2017)

‘’ELİF ZAMANI’’ isimli ikinci solo albüm çalışmasını 23 Şubat 2018’de çıkaran Doğan, Kral Fm’de 13 hafta boyunca yayınlanan ‘ELİF ZAMANI’ isimli türkü istek programını hazırlayıp sundu.
Her pazar akşamı saat 21.15’de yayınlanan ‘NEFESTEN SESE’ isimli müzik eğlence programını Serkan Çağrı ile birlikte hazırlayıp sunmaktadır.

Elif Buse Doğan Şahsi Web Sitesi

Kocaeli Tanıtım Videoları

İstanbul’a Yakın Gezilecek En İyi Yerler | Sapanca Maşukiye ve Kartepe

Merhabalar Sevgili İzmit Gezi Rehberi okurları, bu yazımızda sizlere “İstanbul’a Yakın Gezilecek En İyi Yerler | Sapanca Maşukiye ve Kartepe” başlığı altında güzel bir gezi tanıtım videosu önerirken aynı zamanda sizleri muhteşem gezi videoları paylaşan Sevgili Neşem Kam ile de tanıştırıyoruz.

Neşem KAM Kimdir?

Neşem KAM sosyal medya profilinde kendini şu şekilde tanımlar;

Merhaba, ben Neşem! Kanalımda gezdiğim gördüğüm yerleri kameraya alıyorum. Doğası, mimarisi, yemekleri, kültürüyle gezdiğim yerleri hem tanıyor hem de tanıtıyorum. “Gezmek yaşamaktır” düsturuyla yola çıkıyorum.

Neşem’in Rotası’na ortak olmak için ABONE OLmayı unutmayın! “Hayat kısa, kuralları yık, kolayca affet, yavaşça öp, kalpten sev, kontrolsüzce gül ve yüzünü güldürmeyi başaran hiçbir şeyden pişmanlık duyma. Bundan 20 yıl sonra yaptıklarından değil, yapmadıklarından dolayı üzüntü duyacaksın. Öyleyse demir al ve güvenli limanından çık. Rüzgarları arkana al. Araştır. Hayal et. Keşfet.” – Mark Twain

İstanbul’a Yakın Gezilecek En İyi Yerler | Sapanca Maşukiye ve Kartepe