GezGör Kocaeli Gezelim Görelim Kocaeli'yi Tanıyalım Projesi

Hiç şüphesiz üzerinde yaşadığımız bu topraklar, Kocaeli, dünyanın en önemli geçiş güzergâhı üzerinde kurulmuş, havası, suyu, coğrafyası ile kültürlerin buluşma noktası…

Yine, tarihi dokuları ile adeta bir açık hava müzesi gibi. Özellikle son yıllarda İzmit Belediyesi‘nin Tarih Koridoru projesi kapsamında yenilenen bir birinden güzel asırlık konakları, tarihe tanıklık eden eski camileri, müzeleri. Her tarafı ayrı güzel.

İzmit merkezde bulunan eserler, konakların yanında merkeze çok yakın olan diğer ilçelerdeki eserler de yine kısa bir tur ile görülebilecek mesafede.

Örnek Gölcük ilçesine bağlı Saraylı Köyünde bulunan Osmanlı döneminden kalma muhteşem eserler. Yine Örcün Köyü’nde bulunan konaklar, eski yapılar. Gebze’de Osman Hamdi Bey Müzesi gibi.

REKLAM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yeniden yapılandırma, inşaa, onarım çalışmaları ile kentin tarihi dokusu yeniden hayat bulmuş, doğal yaşama ve çevreye yönelik gerçekleştirdiği yatırımlarla kentin çehresi değişmiş ve halen de değişmeye devam etmektedir.

Sekapark’ın da eklenmesiyle 1500 kilometreyi aşan doğa yürüyüş parkurlarıyla, akvaryuma dönüşen İzmit Körfezi’yle, dev arıtma tesisleriyle, Kapanca Sokağıyla, tarihi konak ve eserleriyle, özellikle kış aylarının vazgeçilmezi Kartepe’siyle, Ihlamur ağaçlarının muhteşem kokusuyla, Cennetten bir köşeyi anımsatan Maşukiye’siyle Kocaeli, Türkiye’nin en önemli doğal yaşam merkezlerinden birisi haline gelmiştir.

GezGör Kocaeli Projesi Nedir?

Bütün bu güzellikleri Kocaeli halkına ve kentimize dışarıdan gelen insanlara tanıtmak amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Gez-Gör Kocaeli Projesi”yle birlikte Kocaeli’nin değerleri daha çok tanınır ve bilinir hale gelmiştir.

Gez Gör Kocaeli projesi kapsamında, İzmit’in, Koaceli’nin bu güzel topraklarında yaşayan insanlara yaşadıkları kentin kültürel mekânları tanıtılmakta, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları anlatılmakta, bu mekânlar ve yatırımlar hakkında farkındalık ve bilinç oluşturulmaktadır. Türkiye’nin sanayi ve endüstri başkenti unvanını haklı olarak alan, Kocaeli doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi değerleriyle, kültür turizmi çerçevesinde önemli bir önceliğe sahiptir.

Gez Gör Kocaeli İle Rehberler Eşliğinde Şehir Turu

Bu bilgiler ışığında “Gez Gör Kocaeli Projesi” Kocaelimizde büyük bir boşluğu doldurmuş ve önemli bir hizmet olarak hayata geçmiştir. Nisan 2012’den bugüne ses sistemi ve video imkanı güçlendirilmiş tam donanımlı otobüslerle ve yabancı dil bilen, üniversite mezunu, şehrimizin kültürel değerlerine hakim, konusunun uzmanı rehberler ile 12 ilçeyi kapsayan “Gez Gör Kocaeli” projesi ile ciddi bir farkındalık oluşturulmuştur.

Yine Gez Gör Kocaeli  projesi kapsamında; engelli vatandaşlar ve yakınları, köy okullarında eğitim gören çocuklar, Halk Eğitim Kursiyerleri, KO-MEK Kursiyerleri, İzmit’e yeni gelen üniversite öğrencileri, şehrimize gelen yabancı konuklar, yaşlısından gencine, öğrencisinden velisine her kesimden insan, Kocaeli’nin güzellikleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin müstesna yatırımları ile buluşmaktadır.

Gezi sonrasında konuklara ikramlar da yapılmakta, konukların yüzlerinde hoş bir tebessüm bırakılarak konuklar uğurlanmaktadır. Sizler de eğer vaktiniz olursa http://www.gezgorkocaeli.com sitesine girerek hem proje hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu da online olarak yapabilirsiniz.

Gez Gör Kocaeli İletişim Bilgileri

Tel: 0 (262) 318 16 11

Gsm: 0 (530) 545 57 05

Gez Gör Kocaeli Resimleri

Gez Gör Kocaeli Projesi İle Gezdiler, Siz de Gezebilirsiniz.
Gez Gör Koaceli ile Gezdiler.
Yabancı misafir öğrenciler de Gez Gör Kocaeli ile şehrimizi gezdiler.
Kocaeli. Her Köşesi Ayrı Güzel. Siz de Gez Gör Kocaeli ile gezebilirsiniz.
Gez Gör Kocaeli Selim Sırrı Paşa Koanağında
Gez Gör Kocaeli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz