Sevgili İzmit Gezi Rehberi okurları, bu yazımızda sizlere şehrimizin en çok tercih edilen; doğası, göl kenarındaki muhteşem manzarasıyla özellikle hafta sonu doğada kahvaltıcıların gözde mekanları arasında olan SEKA Kamp Piknik alanı hakkında bilgiler vereceğiz.

SEKA Kamp Piknik alanı içerikli bu yazımızda seka kamp nerede, seka kampa nasıl gidilir, seka kamp kahvaltı, sapanca göl kenarında kahvaltı gibi genel arama başlıkları hakkında bilgiler bulacaksınız.

seka kamp
Sapanca Gölü kenarında 40.000 m2 alanda kurulu Seka Kamp Piknik Alanında göl manzarası eşliğinde ailenizle birlikte piknik yapabilir, serin sularda yüzebilir ve oltanız ile balık tutabilirsiniz. Alanda futbol, basketbol ve voleybol sahaları mevcuttur.

SEKA Kamp Piknik Alanı Hakkında

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008 yılında halkın hizmete açılan Seka Kampı, Sapanca Gölünün çevresine kurulmuş olup yaklaşık 40.000 m²’lik alanı kapsamaktadır.

Tesis alanı kamp yapmaya uygun olup spor tesisine sahiptir. Bu sosyal alanın içerisinde voleybol sahası, futbol sahası ve basketbol sahası bulunmakta. Sapanca gölü kenarına kurulmuş iskeleler çevresinde manzaranın tadını çıkarabilir veya balık avlayabilirsiniz. Kendini yenileme özelliği ile dünyadaki sayılı doğal güzelliklerden biri olan Sapanca gölünde su sporları yapılmaktadır.

seka kamp
seka kamp

SEKA Kamp Piknik Alanı Ücretli mi?

SEKA Kamp Piknik Alanı ÜCRETLİ DEĞİLDİR. Saha içerisinden alışveriş yapabileceğiniz mini market ve çevresinde birkaç restoran, kahvaltı mekanı mevcuttur.

seka kamp
seka kamp

SEKA Kamp Hakkında Yorumlar

Kaynak : https://dogadakiler.com/Bungalov/Kocaeli-Bungalov/Seka-Kamp-Piknik-Alani/

Çağrı Yılmaz Yorumu :

Sapanca gölü kenarında ulaşımı İzmit’ten çok rahat. Ben bisiklet sürerek yavaş yavaş geldim yaklaşık bir saat sürdü. Seka kamp alanı daha çok aileler için uygun piknik yapılıyor mangal yakmak yasak değil. Bir adet voleybol filesi var. İçeride büfe var fiyatlar standart market fiyatları içecekler dahil ekmek de bulabilirsiniz buradan.

İçeride 3 5 tane çeşme isterseniz içebilirsiniz de. Tuvaletler mevcut benim olduğum zaman diliminde hem sıvı sabun vardı hem de tuvalet kağıdı bunlar ufak ama önemli detaylar. Arabayla gelenler için park sıkıntı yok. Sinek yaz aylarında rahatsız edebilir ama çok fazla ateş olduğu için sazlıklara yakın olmadığınız takdirde rahatsız etmez.

seka kamp
seka kamp

Hanifi ÇOLAK Yorumu

Oldukça güzel düz bir alanda ağaçların arasında; tekli, ikili, üçlü (yan yana) masalı banklar mevcut. Mangal yapabiliyorsunuz. (Yerde ateş yakmamak kaydı ile) Bir adet büfe var, tuvaletler gayet temiz(içerisinde sabunda bulundurmuşlar).

Oturduğunuz alanda gölü göremiyorsunuz fakat iskeleye çıktığınızda güzel bir manzarası var. Araç park yeri sıkıntısı yok. 1 adet voleybol sahası var. Alanda 2-3 tane çeşme mevcut. Çöp konteynerleri mevcut. Sessiz sakin bir piknik alanı. 9 arkadaş gidip gayet güzel vakit geçirdiğimiz bir alan. Kesinlikle tavsiye ederim.

Sümeyra Ayber Yıldırım Yorumu

Sapanca gölünün kenarında dinlenme, piknik , organizasyon vs. gibi amaçlarla tercih edilen muazzam bir yer. Belli dönemlerde konserler ve şenlikler yapılıyor. Piknik amaçli gelmeyenler için o bölgede kafe de mevcut. Kamp alani içerisinde wc,mescid , oyun parkı ve voleybol alanı da var. Ama tam karşısındaki polisler için çay bahçesi yıllardır kapalı. Orası da aktif hale gelir umarım.

SEKA Kamp Alanı, Nerede ve Nasıl Gidilir?

İlave Kaynak : Doğadakiler