Kıymetli İzmit Gezi Rehberi okurları, bu yazımızda Gölcük Yeni Sanayi Sitesi Nerede? Nasıl Gidilir? başlığı altında sizlere Gölcük’te oldukça fazla ziyaret edilen, aranan ve yeni yerine taşınan Gölcük Sanayi Sitesi hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında Gölcük sanayi sitesi nerede, gölcük yeni sanayi sitesine nasıl gidilir, sanayi sitesi gölcük yol tarifi gibi konularda bilgiler bulabileceksiniz.

Gölcük sanayi sitesi uzun yıllar boyunca Gölcük Otogar’ın yanında hizmet veriyordu. Hem dükkanların eski olması hem de yerinin şehrin çok merkezinde olmasından dolayı kullanışsızdı. Gölcük Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları ile sanayi sitesi Gölcük Yeni Sanayi Sitesi’ne taşındı.

Hisareyn Karaköprü mahallesinde yaklaşık 105 dönüm üzerine kurulan Yeni Sanayi Sitesi modern sanayi anlayışını 418 dükkanla Gölcük halkının hizmetindedir.

Gölcük Yeni Sanayi Sitesi Nerede?

Gölcük Yeni Sanayi Sitesi Ford Otosan fabrikası ve Yeniköy Arasında yeralmaktadır. Ford Otosan Sapağından baktığınızda tabelasını görmeniz mümkündür. Tabelanın hemen yanından içeri girdiğinizde anayola 500mt mesafede sanayi sitesine gelmiş olacaksınız.

Gölcük Yeni Sanayi Sitesi’ne Nasıl Gidilir?

Gölcük istikametinden gelecekseniz yakın zamanda yapılan fabrikalar kavşağından girerek tabelaları takip edebilirsiniz. Oto Galericiler Sitesi’ni geçtikten sonra sağ tarafınızda giriş kapısını göreceksiniz. İzmit istikametinden gelecekseniz fabrikalar kavşağına gelmeden sağ tarafta genişçe bir yol girişi ve Gölcük Yeni Sanayi Sitesi tabelasını göreceksiniz. Bu yoldan girdiğinizde ortalama 500mt sonra sanayi sitesine gelmiş olacaksınız.