Hakkımızda

Merhabalar Sevgili İzmitliler ve Cennet Vatanımın Güzel İnsanları…

Tayinimin İzmit’e çıktığını öğrendiğimde doğrusu oldukça üzülmüş ve hiç memnun kalmamıştım. Ta ki; bu güzel coğrafyaya adım atana kadar…

İzmit, hem kendi tarihi ve kültürel dokusu, hem de komşu şehirlere olan yakınlığıyla mükemmel bir konumda. Ayrıca; İzmit’in merkezine olan yakınlıklarıyla dikkat çeken ilçeleri ise, turizm konusunda adeta birbirleriyle yarış içindeler.

Doğası, yeniden keşfedilerek eski dönemlerindeki o parlak günlerine dönmeyin bekleyen kesme taşlı dar sokakları, tarihe tanıklık eden konakları, Osmanlı’dan kalma camiileri, muhteşm denizi, yürüyüş parkurları, piknik alanları, şifalı suları, temiz havası, bahar yağmurları, SekaPark’taki muazzam laleleri, dağ köyleri, yaza girerken açan ıhlamur ağaçlarının o eşsiz kokusu bile sizi bu şehre aşık etmeye yeter de artar bile.

Karamürsel ve Başiskele’nin Karadeniz yaylalarını andıran dağ köyleri, seyrine doyum olmayan manzarası, şifalı olduğu bilinen içme suları, verimli topraklarında yetişen meyve sebzesi ve daha fazlası elbette bu güzide şehrin olmazsa olmazları…

Seviyorum ben bu şehri, keyif veriyor bu şehirde olmak bana. Fevziye Camiinde ruhumun cümbüşüne, yeşilin bütün tonlarını barındıran dağ köylerinde yüreğimin dinginliğine, asırlık Osmanlı köyleri; Saraylı’da, Örcün’de yine kalbimin sukunetine şahit oluyorum.

Seviyorum ben bu şehri, keyif veriyor bu şehirde olmak bana. Her geçen gün başka başka yerler öğreniyorum. Kapanca Sokak’ta gezmek başka keyifli, Seka Park’ta körfezi izlemek başka keyifli.

Ayrıca İzmit, Maşukiye, Sapanca, Yalova, Bursa ve Eskişehir gibi yerel turizmin önemli noktalarına da çok yakın durumda. Hızlı trenin de faaliyetine başlamasıyla Ankara, Eskişehir ve Konya illerimizden de çok sayıda günübirlik ziyaretçiye ev sahipliği yapmakta.

İzmit, dünya üzerinde bir günde dört mevsimin yaşanabildiği ender coğrafi yörelerimizden biridir fakat turizm noktasında maalesef istenilen noktaya gelememiş.

Başiskele’de yaşayıp Yuvacık’a gitmeyen, Maşukiye’den, Kartepe’den bi’ haber olan insanlarımızın da olduğunu ve sayılarının da oldukça fazla olduğunu görünce izmitgezirehberi.com projemizi hayata geçirmeyi düşündük.

Sitemizde İzmit’de gezebileceğiniz, hafta sonları gidebileceğiniz tüm alanlar hakkında detaylı içerik bulacaksınız.

Tanıtım yazılarımızı okuduktan sonra sizler de ilk fırsatta ziyaret etme isteği duyacaksınız. Ayrıca gittiğiniz, gördüğünüz mekanları sizler de değerli ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

İzmitgezirehberi.com vasıtasıyla öncelikle Kocaeli‘mizin ve komşu illerimizin turizm değerlerini, gezilecek, görülecek yerlerini siz değerli ziyaretçilerimizle buluşturabilmek adına sitemiz, izmitgezirehberi.com ‘u kurduk. Daha iyi hizmet vermek, içinde yaşadığımız, sabahına uyandığımız Kocaelimizi sanal ortamda en güzel şekilde temsil ederek, tanıtımına katkıda bulunmak adına sitemizi sürekli güncelliyoruz.

Sizler de beğendiğiniz ve ziyaretçilerimizle paylaşmak istediğiniz her türlü görseli bizlere ulaştırabilirsiniz. Yayınlamaktan gurur duyarız.

Ülkemizin bu güzide şehrini, doğduğumuz, doyduğumuz bu topraklara olan vefa borcumuzu ödeyebilmek adına gayretliyiz.

İyi seyirler…

Kerim ERDOĞAN
izmitgezirehberi.com Kurucusu | birlikweb@gmail.com