İlimizin VIP hizmet veren tek sağlıklı yaşam merkezi Hunza Camp; sağlıklı yaşamın kapılarını aralamak, formda kalmak, hayatın stresinden uzaklaşmak ve rahatlamak isteyen Kocaelililer için uygulamalarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Bölgesel zayıflama cihazları, sağlıklı beslenme uygulamaları ve aletli pilates ile ilimizin en çok tercih edilen sağlıklı yaşam merkezi olan Hunza Camp; zihinsel, bedensel ve ruhsal bütünlüğün sağlanmasında en etkili yöntem olan yoga dersleriyle de ilgi çekiyor.

Hamak Yogası ile Sınırları Zorlayın

Yoga derslerinin, Yoga Federasyonu’na bağlı olarak çalışan deneyimli yoga eğitmeni Ece Var eşliğinde verildiği merkez, yoganın rahatlatıcı etkisini keşfedenlerin ve keşfetmek isteyenlerin bir numaralı adresi. Kurulduğu günden bu yana anne-çocuk yogası, Hatha yoga ve hamile yogası dersleriyle geniş bir kesime hitap eden Hunza Camp, bünyesine son olarak hamak yogasını kattı. Diğer adı ‘antigravity’ olan ve popülaritesi tüm dünyada hızla artan hamak yogası dersleri, Kocaelililer tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı.  Haftanın iki günü Eskişehir’den ilimize gelerek hamak yogası dersleri veren yoga eğitmeni Ece Var, “Dengeli ve güçlü bir bedene sahip olmak isteyenler, hamak yogasını mutlaka denemeli” diyor. Başarılı yoga eğitmeni, uzun süredir yogayla ilgilendiğini ve yoganın kendi yaşamı üzerindeki etkilerini gördükten sonra yoga eğitmeni olmaya karar verdiğini söylüyor. Var, yoga yolculuğunu anlatırken şu ifadeleri kullanıyor: “5 yıl otomotiv sektöründe iletişim uzmanı olarak çalıştım.

Hamak Yogası Müthiş ESNEKLİK SAĞLIYOR

Hamak Yogası Müthiş ESNEKLİK SAĞLIYOR

Daha sonra çocukluğumdan beri meraklı olduğum yogaya yöneldim ve pek çok eğitime katıldım. Bu süreçte bedensel ve ruhsal olarak ciddi açılmalar yaşadığımı fark edince yoga eğitmeni olmaya karar verdim. Yoga Federasyonu Eskişehir Şubesi’ni açtım ve derslerime başladım. Şimdi de yolumuz Hunza Camp ile kesişti. Kocaelililerle yogada buluştuğum için çok mutluyum” diyor. Yoga deneyimini farklı bir boyuta taşımak isteyenlerin hamak yogasını mutlaka denemesi gerektiğini söyleyen Ece Var, hamak yogasının klasik yogadan en büyük farkının omuzlardaki baskıyı azaltması ve omurgada ciddi bir esneklik sağlaması olduğunu belirtiyor.

Hamak yogası yaparak rahatlayın, stresinizi atın..

Hamak Yogası Yapmak GÜÇ VE DENGE İSTİYOR

Hamak yogasının kas gücüne dayandığının da altını çizen Ece Var, “Klasik yogayı herkes yapabilir ancak hamak yogası denge ve güç gerektirir. Ayrıca zihinsel odaklanma gerektiren bir yoga çeşididir. Bu nedenle ‘hamak yogası yapmak istiyorum’ diyenlerle önce klasik yoga yapıyoruz, sonra hamak yogasına geçiyoruz” diyor. Hamak yogasının son yıllarda büyük talep gördüğünü de ifade eden Ece Var, “Özellikle masa başı çalışanlar, yoğun ve tempolu bir iş yaşamı olanlar için hamak yogası eşsiz bir zihin boşaltma, odaklanma ve beden rahatlatma tekniğidir” diyor ve devam ediyor:

Hamak Yogası Yaparak ODAKLANIN, RAHATLAYIN

 “Yoganın temelinde nefes egzersizleri vardır. Hamak yogasında da nefes egzersizlerinin hayati önemi var. Bedensel, ruhsal ve zihinsel uyum ancak nefes egzersizleriyle sağlanabilir.” Hamak yogası, esnek bir bedene sahip olmak isteyenler için de en uygun aktivitelerden biri. Özellikle spor yapan kişilerin daha hızlı esneklik kazanmak için hamak yogasını tercih edebileceğini belirten Ece Var, “Hamak yogası, beden esnekliğinin en hızlı sağlandığı yoga çeşididir. Kullanılan hamaklar, kaslarınıza zarar vermeden bedeninizi destekleyerek daha güvenli ve doğru şekilde esnemenizi sağlar. Hamak yogası, vücudun esneklik ve denge hızını artırır.

İzmit Hunza Camp Hamak Yogası Eğitiminden Görüntü

Hamak Yogası ile YER ÇEKİMİNE MEYDAN OKUYUN

Hamak yogası, aynı zamanda bir çeşit yer çekimine meydan okumadır. Çok keyifli bir çalışma yöntemi vardır ve kişiye kendisini uçuyormuş gibi hissettirir. Bununla birlikte, egzersizler sayesinde açılan omurga, kişide inanılmaz bir rahatlama sağlar” şeklinde konuşuyor. Egzersizlerin bir saat sürdüğünü de sözlerine ekleyen Ece Var, “Bu bir saatin ilk 10 dakikasını nefes egzersizleri ve odaklanma, 35 dakikasını hamak yogası, son 15 dakikasını ise meditasyon ile geçiriyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Hamak Yogası Öğrenmek İçin DENEME DERSLERİNE KATILIN

İzmitlilerin hamak yogasına gösterdiği ilgiden çok memnun olduğunu ve önümüzdeki süreçte ilimizdeki derslerini haftada üç güne çıkarmayı planladığını belirten başarılı yoga eğitmeni, “İzmit’e çok severek geliyorum ve hamak yogasını tüm Kocaelililere tanıtmak istiyorum. Herkesi Hunza Camp’a hamak yogasını deneyimlemeye bekliyorum. Gelsinler, deneme derslerine katılsınlar ve yoganın müthiş dünyasını keşfetsinler” diyerek sözlerine son veriyor.

Hamak Yogası Eğitmeni Hunza Camp – Ece VAR

İLETİŞİM

Telefon: 0532 733 35 41

E-posta: info@hunzacamp.com

Adres: Alikahya Fatih Mah. Kural Sk. No:12 İzmit/Kocaeli

NOT : bu içerik hunzacamp.com adresinden alınmıştır.