Kıymetli İzmit Gezi Rehberi okurları, bu yazımızda sizlere “Enerji Ve Gençliğin Bütünü Yoga” konulu bir röportajı getiriyoruz. Röportaj Time Kocaeli dergisi tarafından kaleme alınmıştır. Keyifli okumalar dileriz.

Merhaba Ece Hanım. Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Merhaba.. 1988 Eskişehir doğumluyum. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 5 yıl boyunca Jaguar-Land Rover ve Mercedes Benz markalarının temsilciliklerinde İletişim Uzmanı olarak görev aldım. 3 senedir de Astroloji Danışmanlığı ve Yoga Eğitmenliği yapıyorum.

Yogaya olan ilginiz ne zaman ve nasıl başladı?

Çocukluğum; Yoga, Reiki ve Astroloji merakıyla geçti. Beni çocukluğumdan beri bu konuları öğrenmeye iten gücün farkına, profesyonel eğitimler aldığımda vardım. Kendimi ve gizli olanı ararken çıktığım bu yolda aslında başkalarına faydalı olmam gerektiğini fark ettim ve kendimi başkalarını şifalandırmaya adadım. Bu konular üzerine eğitimler aldım ve kendimi bu konularda geliştirmeye başladım. Önce kendimi
tedavi ettim. Yaşamımı ve çalışmalarımı bu yöne aktarmaya karar verdim.

Yoganın gerek ruhsal, gerek fiziksel, gerekse de zihinsel anlamda faydaları bulunduğunu biliyoruz.
Bize bunlardan biraz bahseder misiniz?

Yoga, içinde nefes ve konsantrasyon çalışmaları barındırır ve bu sayede zihinsel rahatlama sağlar. Asanalar dediğimiz yoga pozları ise fiziksel dengeye gelmemize yardımcı olur ve meditasyon kısmı ile bizi ruhumuzun derinliklerine ulaştırır.

Normalde Eskişehir’de yaşıyorsunuz. Haftada birkaç gün İzmit’e gelip ders veriyorsunuz. Bu yoğun
tempo nasıl gidiyor?

Hunza Camp VIP hizmet veren bir sağlıklı yaşam merkezi. Üyelerimizle randevu ile oluşturulan programımıza şehir dışından katılım sağlamak beni hiç yormuyor. Çünkü, üyelerimiz özel ve güçlü bağlar kurduğum kişiler. İşimi çok sevdiğim için her hafta büyük bir heyecanla geliyorum.

Sizin gözünüzden Hunza Camp’ı dinleyebilir miyiz?
Hunza Camp’ta kendimi çok değerli hissediyorum. Burası insana çok değer veren ve faydacılığı ilke edinmiş bir kurum. Çok önemli bir iş yaptığımızı fark ediyoruz burada. Güçlü ve donanımlı bir ekip ile çok sevgi dolu bir ortam Hunza Camp. “Hem kurumsal bir kimlik sergileyip hem çok samimi olan bir yerde bulunmak benim için büyük bir şans.”

Sağlığın ve zindeliğin doğru anlamı nedir? Nasıl sağlıklı ve iyi kalabiliriz?
Sağlıklı ve zinde kalmanın her konuda dengeli olmaya bağlı olduğunu düşünüyorum. Ölçülü beslenmek, zihinsel dengemizi ve nefes kontrolümüzü bozmadan harekette kalabilmek, benim adıma sağlıklı ve zinde olmak için yeterli.

Son olarak okurlarımıza ne söylemek istersiniz?
Ben herkese Hunza Camp’ı araştırmalarını öneririm ve tabii ki yoga yapmalarını. Herkes yoga yapabilir. Yoga akışta kalmaktır, hayatın içinde kendini bilerek dengede ve huzurlu olmak adına özümüze dönme çabasıdır. Bu derin öğretiyi herkesin bilmesini ve yaşamasını isterim.

NOT : Bu içerik TimeKocaeli dergisinden alınmıştır. (https://www.timekocaeli.com/kategoriler/guzellik-saglik/enerji-ve-gencligin-butunu-yoga-ece-var-ile-hunza-campta)