Sevgili İzmitliler, Sevgili İzmit Gezi Rehberi okurları, bu yazımızda da sizlere “İzmit’in En Güzel Kahvaltı Mekanları” başlığı altında İzmit’te bulunan kahvaltı mekanlarını sizlere tanıtacağız. Elbette herkesin damak tadı farklıdır fakat bizler kendi gördüklerimizi sizlere aktaracağız…

Bu arada bir yandan da şu soruyu sormak istiyorum. Kahvaltı sever misiniz? Yapılan araştırmalar güzel bir kahvaltı ile güne başlamanın kişiler üzerinde olumlu ve müthiş bir etki bıraktığı yönünde. Hiç şüphesiz kahvaltıyı seven bir milletiz.

Öğünler içinde en önemlisi sabah kahvaltısıdır.
Güne istekli başlamada ve elverişli bir biçimde sürdürmede yenilen sabah kahvaltısının miktarı ve içeriği büyük önem taşır.

 

Dışarıda öğlen yemeği mi, akşam yemeği mi ya da kahvaltı mı diye sorsalar hiç tereddütsüz oyumu kahvaltı seçeneğinden yana kullanırdım. Hele ki; güzel güneşli bir günde, doğayla iç içe, güzel bir manzaraya karşı yapacağınız kahvaltının keyfi başkadır elbette.

REKLAM

İzmit sanayi şehri olduğu olduğu gibi, turistik değerleriyle de her geçen gün kendinden bahsettiren yılda dört mevsimin dolu dolu yaşandığı bir ilçe. Eğer gezerseniz sizlere müthiş doğal güzellikler sunar, yeter ki; gezin. Yeter ki; kendinizi doğaya atın.

Yaz Aylarında Kahvaltı Keyfi

Özellikle bahar ve yaz aylarında deniz kenarında, veya kuş seslerinin altında mükemmel manzaraya karşı kahvaltı yapabileceğiniz enfes kahvaltı mekanları var. Hepsini gezemesek de, gidip gördüklerimizi, beğendiklerimizi sizlere sunuyoruz…

İzmit‘in, Gölcük‘ün havası gridir, yani özellikle sonbahar aylarıyla birlikte o puslu, gri hava neredeyse hiç gitmez. Hava soğuksa sizde kendinizi doğaya değil, kuytu köşe kapalı bir mekana atarsınız elbette.

kocaeli izmit kahvaltı mekanları fotoğrafı
Kocaeli ve çevresindeki en güzel Kahvaltı Mekanları

Bu yazımızda sizlere gidip gördüğümüz, çayını içtiğimiz İzmit’in En İyi Kahvaltı Mekanları hakkında bilgiler vereceğiz. Gidip gördükçe de listemize ekleyeceğiz. Elbette sizlerin de önerileri olursa memnuniyetle listemize ekleriz.

İzmit’in En Güzel Kahvaltı Mekanları

1. Marangoz Cafe Yuvacık

Marangoz Cafe Yuvacık’ta hizmet veren ve son zamanların en populer kahvaltı mekanları arasında yer almaktadır. Muhteşem manzarası, tertemiz havası ve kendine özgü doğal ortamıyla kahvaltı yapılabilecek en güzel mekanlar arasında. Özellikle sosyal medya Marangoz Cafe’den paylaşılmış fotoğraflarla kaynıyor.

Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık'ın vazgeçilmezi
Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık’ın vazgeçilmezi

Kahvaltının güzelliğinden ziyade, kahvaltı yapılan mekanın güzelliği, manzaranın güzelliği asıl keyif veriyor insana. Hal böyle olunca Marangoz Cafe listemizin en başında yer buluyor kendisine.

2. Aşıklar Tepesi Karamürsel

Hiç şüphesiz İzmit’in, Kocaeli’nin saklı cennetidir Aşıklar Tepesi. Karamürsel‘in hakim noktasında, körfeze hakim, doğanın tam kalbinde, müthiş doğal örtüsü ve ağaç kokularıyla, doğal seyir terası özelliğine sahip Âşıklar Tepesi‘ne gitmeli ve bu güzellikleri yerinde görmelisiniz.

Karamürsel Aşıklar Tepesinden İzmit Körfezi manzarası

Âşıklar Tepesi‘nin gecesi ayrı güzel gündüzü başka güzel.  Âşıklar Tepesi, keyifli hoş sohbetlerin, Anadolu’nun doğal lezzetlerinin, doğanın, tabiatın tam kalbinde adeta Kocaeli’nin seyir terası gibi.

Şehrin gürültüsünden uzak, bulutlara biraz daha yakın ve sadece Karamürsel‘e değil, tüm İzmit Körfezine şöyle yukarılardan bakarak manzara eşliğinde mükemmel bir ortamda kahvaltı yapmak ister misiniz? Elbette isteriz, öyleyse  Karamürsel Aşıklar Tepesi tam size göre. Manzara mükemmel, ortam güzel ve temiz.

Karamürsel Aşıklar Tepesinden Gün Batımı Manzarası

Müthiş Manzara Eşliğinde Kahvaltının Adresi : Aşıklar Tepesi, Karamürsel

Karamürsel’de bulunan Aşıklar Tepesi tesislerinde bizim dikkatimizi çeken önemli husus, işleten görevlilerin çok cana yakın ve işlerini muhteşem yapıyor olmaları. Çalışanlar ve işletmeci personel o kadar sıcak kanlı ve misafirperver ki. Kış aylarında kafeteryasında büyük sobalar var, sürekli odun atılıyor ve içerisi sıcacık.
Eğer küçük bebeğiniz varsa önceden arayıp, soba kenarında yerinizi ayırtabilirsiniz.

UYARI ! Karamürsel Aşıklar Tepesindeki kahvaltı yazımızla ilgili maalesef fiyatlar konusunda ciddi geri dönüşler oldu. Özellikle çalışanların ilgisiz ve fiyatların aşırı yüksek olduğu konusunda şikayetler iletildi. Sizler de kahvaltı için gittiğinizde, önce fiyatları kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Karamürsel Aşıklar Tepesi Serpme Kahvaltı
KOCAELİ, İZMİT KAHVALTI MEKANLARI VE FİYATLARI

Karamürsel Aşıklar Tepesi Telefon : 0507 118 80 80

Karamürsel Aşıklar Tepesine Ulaşım

3. Naturköy Sapanca

İzmit'e Yakın Kahvaltı Mekanları, Naturköy Sapanca
İzmit’e Yakın Kahvaltı Mekanları, Naturköy Sapanca

İzmit’in En Güzel Kahvaltı Mekanları başlıklı yazımızda 3. sırayı Naturköy Sapanca‘ya ayırıyoruz. Naturköy Sapanca İzmit’e yakın doğa içinde kahvaltı mekanlarından. Güzel bir bahar sabahı, şırıl şırıl akan şelalelerin arasında ve muhteşem doğanın tam kalbinde unutulmaz bir kahvaltı yapmak isterseniz Naturköy Sapanca sizleri bekliyor. İstanbul Anadolu tarafından yaklaşık 1 saat gibi bir sürede Naturköy Sapanca’ya Ulaşabilirsiniz.

Sizler kahvaltınızı yaparken çocuklarınız da muhteşem doğanın, yem yeşil çimenlerin üzerinde oynayabilir, günlerini gün edebilirler. Naturköy Sapanca, Maşukiye Sapanca bölgesindeki en meşhur kahvaltı mekanları arasında olduğundan genellikle müşterileri İstanbul’dan diyebiliriz.

Naturköy Sapanca En meşhur kahvaltı mekanları arasında

Kahvaltısı oldukça güzel, kahvaltının güzelliğinden ziyade, içinde bulunduğunuz doğa, ortam, yeşillikler burada geçirdiğiniz zamanı daha değerli kılıyor. Natürköy Sapanca’da da serpme kahvaltı fiyatları bu bölgeye kıyasla biraz pahalı sayılabilir.

Naturköy Sapanca’da kahvaltı sınırsız çay da dahil olmak üzere kişi başı 70 Lira.

Naturköy Sapanca Telefon : (0264) 310 10 60

İzmit’in En Güzel Kahvaltı Mekanları, Naturköy Sapanca

Naturköy Sapanca’ya Nasıl Gidilir? Naturköy Sapanca’ya Ulaşım

4. Köfteci Yusuf | Symbol AVM Yanı İzmit

Köfteci Yusuf İzmit’in önemli kahvaltı mekanlarındandır

Köfteci Yusuf bu topraklarda var olmuş, bu topraklarda piyasaya tutunmuş ve işini düzgün yapan işletmelerden bir tanesi. İnsanların McDonalds gibi saçma sapan yerlerde sağlıksız ürünler yemesi yerine kendi ülkemin mekanlarına gitmesinden oldukça memnun olan birisi olarak, Köfteci Yusuf‘un köftesi kadar, kahvaltısını da çok sevdim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Köfteci Yusuf’ta Kahvaltılıklar Taze ve Lezzetli, Çay Sınırsız

Yalnız Köfteci Yusuf’un Symbol AVM yanındaki şubesine gitmenizi öneriyorum. İzmit outlet mağazasına gitmenizi tavsiye etmiyorum. Köfteci Yusuf’ta kişi başı 15 Tl gibi rakama müthiş kahvaltı yapabilirsiniz. Güzel bir kahvaltı tabağı, sıcak ekmek, sıcak sıcak paçanga böreği, sınırsız çay, kahvaltı tabağındaki ürünleri oldukça taze ve güzel. Ege’den geçmişse yolunuz ve zeytin yağına ekmek bananlardansanız buyrun Köfteci Yusuf’a. Ayrıca Köfteci Yusuf çalışanları da müthiş hızlı ve ilgililer. Sizin rahat edebilmeniz için adeta arı gibi çalışıyorlar.

Yalnız pazar günleri özellikle 11:00, 12:00 saatlerinde aşırı kalabalık olduğundan bu saatlerde gitmenizi tavsiye etmiyorum.

Güncelleme : Yazıyı eklendikten sonra neredeyse iki sene gibi süreç geride kaldı. Köfteci Yusuf kahvaltı konusunda yine aynı şekilde başarılı. Eğer insanlar sevmese, hizmetten memnun kalmasa gelmezler zaten. Mekan her zaman kalabalık. Yalnız dikkatimi çeken bir kaç husus var.

Birisi temizlik konusunda eskisi kadar özen gösterilmiyor. Kahvaltı tabakları çok temiz değil, dikkat etmek lazım. Yine çay getirdikleri büyük bardaklar artık makinada yıkanmaktan  o kadar yıpranmışlar ki; alıp sizin çöpe atasınız geliyor.

İkinci konu, artık masalarından zeytin yağı ve baharatlar kalkmış. Zeytin yağı zaten o kadar kötü ki; zeytin yağı demezsiniz. Ya hiç koymayın, ya da gerçek yağ koyun.

Köfteci Yusuf'un Meşhur Kaymaklı Ekmek Kadayıfı Fotoğrafı
Köfteci Yusuf’un Meşhur Kaymaklı Ekmek Kadayıfı

Köfteci Yusuf’ta kahvaltıya giderseniz sucuklu yumurtasını da mutlaka tatmanızı tavsiye ederiz.

Kısaca, Köfteci Yusuf’ta kahvaltı yapmak isterseniz, fiyatlar oldukça uygun, ürünler kaliteli ve taze, sınırsız çay ve hızlı servis. Daha ne olsun. Zaman kaybetmeden gidebilirsiniz, siz kahvaltınızı yaptıktan sonra keyif kahvenizi yudumlarken çocuklarınız da oyun salonun da oynayabilir, ayrıca vakit öğleye gelmişse içeride bulunan mescitte de namazınızı kılıp, yolunuza devam edebilirsiniz.

5. KasapHan Gölcük

Kasaphan Gölcük-İzmit Yolu Üzerinde Hizmet Veriyor.
Kasaphan Gölcük’de Serpme Kahvaltının Ücreti 35 TL

KasapHan İzmit-Gölcük karayolu üzerinde yol kenarında müşterilerine hizmet veren, yerel kaliteli bir et restoranı. Gölcük’ün Selimiye köyünde kendi çiftliğinde ürettiği ürünleriKasapHan” markasıyla müşterilerine sunan, Gölcük ve Kocaeli bölgesinde yerel değeri olan önemli işletmeler arasında.

İzmit’in En Güzel Kahvaltı Mekanları arasında kendine özel bir yer edinen KasapHan son günlerde oldukça popüler. Özellikle kolay ulaşımı sayesinde günün her saati KasapHan‘ı dolu görebilirsiniz.

Yöresel ürünleri, kendine has kahvaltılıkları ve kaliteli, taze çeşitleriyle KasapHan’da kahvaltı yapabilir, sevdiklerinizle hoş vakit geçirebilirsiniz.

Kasaphan Gölcük İzmit yolu üzerinde hizmet veriyor
Kasaphan Gölcük İzmit yolu üzerinde hizmet veriyor

KasapHan Adres : Atillahan Caddesi, D 130 Karayolu Üzeri  TÜV-TÜRK Muayene İstasyonu yanı 41650 Gölcük / KOCAELİ
Telefon: 0262 433 2424

Kasaphan Nerede? Kasaphan’a Ulaşım

6. Değirmendere Yalı Evleri

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı fiyatları
Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı Son Günlerde Çok Popüler, kahvaltı fiyatı kişi başı 25 tl

Gölcük Belediye Başkanlığının restorasyon çalışmaları sonrası eski ihtişamlı günlerine geri dönen Değirmendere Yalı Evleri içerisinde barındırdığı restoran ve sosyal donatılarıyla her geçen gün değerine değer katıyor.

Gölcük Belediyesine bünyesinde Gölaş AŞ tarafından işletilen tesis bünyesinde özellikle Gölcük ve Değirmendere halkı başta olmak üzere gelen misafirlere güzel imkanlar sunulmaktadır.

Değirmendere Yalı Evlerinde, denizin hemen yanı başında muhteşem bir manzara eşliğinde tarihi bir mekanda sevdiklerinizle kahvaltınızı yapabilir, hoş vakit geçirebilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evleri
Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı yapabilir, öğle, akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı yapmak için öncelikle rezervasyon yapmayı unutmayın. Özellikle hafta sonları ciddi yoğunluk olmakta.

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı konulu yazımızı okuyarak Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı, Değirmendere Yalı Evleri Kahvaltı Ücretleri, Değirmendere Yalı Evlerine Ulaşım gibi konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı Başlıklı Yazımıza Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Aşgana Taş Ev Kahvaltısı, Başiskele

Aşgana Taş ev
Fotoğraf : Fulya KÜÇÜKAKSOY’a ait olup BAŞİSKELE’DE GİZLİ BİR CENNET: AŞGANA TAŞ EV başlıklı yazısından alınmıştır.

Oldukça yeni olmasına rağmen adından sıkça bahsettirmeyi başaran, konum ve muhteşem ötesi manzarasıyla İzmit’in en iyi kahvaltı mekanları arasında bulunan Aşgana Taş Evi Kahvaltısını kesinlikle öneriyoruz.

Şehrin tam merkezinde İzmit-Yalova ana yoluna sadece 50 metre uzaklıkta Başiskele Seymen Sahilinde denizin yanı başında, yeşillikler içerisinde gizli saklı bir yer mekan Aşgana..

Aşgana  Taş Ev’de Kahvaltı Fiyatı : Kişi başı 40 TL

Aileleri ilen gelen çocuklar 8 yaşa kadar ücretsizdir. 8 yaş sonrası kişi başı ücretlendirilmektedir.

Aşgana Taş Ev’de kahvaltı sadece serpme kahvaltı şeklinde bulunmaktadır.

Aşgana Taş Ev Kahvaltı Salonu
Aşgana Taş Ev Kahvaltı Salonu

Aşgana Taş Evi Kahvaltısı hakkında detaylı bilgi ve kahvaltı fotoğrafları için Fulya KÜÇÜKAKSOY‘un BAŞİSKELE’DE GİZLİ BİR CENNET: AŞGANA TAŞ EV başlıklı yazısını okumanızı öneririz.

Aşgana Taş Ev kendi web sitesinde kendilerini şu şekilde tanımlarlar; “Kocaeli Başiskele sahilde, meyve ağaçları altında, kocaman bir bahçe içerisinde gizli kalan taş evimizde kahvaltı, öğle, akşam yemekleri ve butik organizasyonlar için kapılarımızı siz değerli misafirlerimize açtık.”

Aşgana Taş Ev Kahvaltı Mekanı Nerede?

Aşgana Taş Ev Telefon ve İletişim Bilgileri

Web Sitesi: https://asganatasev.com/
Instagram:
https://www.instagram.com/asganatasev/
Rezervasyon Telefon: 0 (536) 496 09 11

 

Kahvaltı konulu diğer yazılarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Gölcük’te Kahvaltı Yapılacak En İyi 6 Adres

Bahçe Patara | Örcün’de Doğa İçinde Kahvaltı Fırsatı

1 Yorum

  1. Kasaphan’ı daha önce duymamıştım. ilk fırsatta denemek isterim. İzmit merkezinde da güzel yerler var kahvaltı için mesela saat kulesi altındaki şelale park mutlaka bu listede olmalı diye düşünüyorum.
    Yine Mini Köşk de eklenebilir. Başiskele girişteki Naile kafe gün batımının vazgeçilmez adresidir. Unutulan bir diğer yer, Karamürsel yolu üzerinde Ereğli var. Orada da ister kendiniz sahil kenarında kahvaltı yapabilir, isterseniz sahil boyundaki kafelerde kahvaltı yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz