SON EKLENENLER

İzmit’te Baharda Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler

- R E K L A M -

Sevgili İzmit Gezi Rehberi okurları, bu yazımızda sizlere “İzmit’te Baharda Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler” başlığı altında Kocaeli ve İzmit çevresinde bahar aylarında gezilmesi görülmesi gereken yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Üzerinde yaşadığımız bu güzel şehir, dört mevsimin de doyasıya yaşandığı, doğanın muhteşem güzelliklerini üzerinde barındıran bir şehir. Yani bahar ayları geldiğinde zaman buldukça kendimizi doğanın kalbine atmalı, ağaçların, çiçeklerin yeniden uyanışına, renklerin cümbüşüne şahit olmalıyız.

Farklı bir güzelliktir bahar. Hele ki İzmit’te bir başkadır bahar. Yuvacık, Maşukiye, Kartepe, Derince, Gölcük ve Gölcük köyleri, Ormanya, Eriklitepe ve daha fazlası…

Renklerin cümbüşü, doğanın uyanışıdır bahar.

Karlı soğuk kış günlerinden yaz mevsimine geçiş süreci olduğu için “ilkyaz” olarak da isimlendirilen ilkbahar ile karlar erimeye başlar, yağışlar artar, dereler, akarsular coşar ve su kaynakları zenginleşir, hava sıcaklıkları artar, bin bir renkli çiçekler açar ve haliyle doğa canlanır.

Bu nedenle yeniden uyanış, yeniden doğuş olarak nitelendirilen bahar mevsimi, yaz mevsimi için gerekli hazırlıkların yapıldığı, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerine, ekim-dikim, toprağı havalandırma ve budama işlemlerine başladığı dönemdir.

Birbirinden Güzel Bahar Fotoğrafları

İzmit coğrafi yapısı gereği doğal güzellikleri ön planda olan bir yer, çevresi ormanlarla kaplı. Nereye giderseniz gidin kendinizi muhteşem bir doğal şölenin içinde bulabilirsiniz. Haliyle İzmit’e yakın neredeyse her yer bir turizm değerine dönüşmüş ve bir marka haline gelmiş.

İzmit’te Baharda Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler

Şimdi gelelim İzmit’te Baharda Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler listemize. Önceki gezi yazılarımızda da belirttiğimiz gibi İzmit’in en iyi dönercisi, Gölcük’ün en güzel kahvaltı mekanı, Kocaeli’de gezilecek yerler gibi gezi yazılarımızda oluşturduğumuz listeler tamamen göreceli ve kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Ormanya Doğal Yaşam Parkı

Ormanya Doğal Yaşam Parkı resmi
Ormanya Doğal Yaşam Parkı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen doğal yaşam parkı olan Ormanya doğanın bütün renklerini içinde barındıran müthiş bir doğal yaşam parkı haline gelmiştir. Doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir.

Ormanya bünyesinde Hayvanat Bahçesi, Vahşi Yaşam Alanı, Doğa Eğlence Alanı, Botanik Yolu, Tatil Destinasyonu, Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezinin yanı sıra gezginler için konaklama kamp çadır alanları bulunmaktadır.

Özellikle çocukların hayran kaldığı Ormanya kısa sürede 2 milyon ziyaretçi sayısına ulaşmış durumda. Bir haftasonu ailecek gitmenizi ve güzel doğa fotoğrafları çekmenizi tavsiye ederiz.

Sevgili okurlar, bu yazımızda sizlere İzmit’te Baharda Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler hakkında bilgiler verdik. Umarım İzmit’e yeni gelmiş, yeni tayin olmuş ve İzmit’te gezilecek yerler konusunda araştırma yapan herkes için faydalı bir yazı olmuştur.

Bu yazımızda sırasıyla aşağıdaki gezi noktalarına yer verdik. Eğer sizlerin de tavsiyeniz olursa mutlaka yorum kısmına yazabilirsiniz.

Ormanya,
Sekapark,
Maşukiye,
Sapanca,
Yuvacık,
Ulaşlı Saklıgöl,
Başiskele Sahil Parkı,
Çınarlıdere Mesire Alanı Derince,

Yazımıza güzel bir Sapanca Fotoğrafı ile son verelim istedik.

İzmit’te Baharda Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler
İzmit’te Baharda Gezilmesi Gereken En Güzel Yerler
- R E K L A M -

Latest Posts

ÇOK OKUNANLAR