Jumbo Künefe hakkında detaylı bilgler
Jumbo Künefe, İzmit'in en iyi Künefecisi

Jumbo Künefe İzmit’in En İyi Künefecisi

Siz de tatlı sevenlerden misiniz? Sütlü tatlılar mı, şerbetli tatlılar mı? Şimdi bol şerbetli, üzeri antep fıstıklarıyla süslenmiş, çıtır çıtır bir künefe olsaydı diye iç geçirenlerden misiniz? Bu hafta sonu İzmit’in En İyi Künefecisi, Jumbo Künefe ‘deydik. Bu yazıda başlık olarak neden “Jumbo Künefe İzmit’in En İyi Künefecisi” ifadesini kullandığımızı da yazımızı okurken anlayacağınızı ümit ediyoruz.

Ailece gittik, dilden dile dolaşan, sosyal medyada ya da arkadaş ortamında sıkça duyduğumuz meşhur Jumbo Künefe‘nin tadına baktık ve izlenimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Jumbo Künefe markasının hikayesi, Gaziantepli Keklik ailesinin, İzmit’e yerleşmesi ve burada Antep usulü künefe yapmaya karar vermesi ile başlar.

Bir İzmit Efsanesi Jumbo Künefe

Önceleri İzmit Jumbo Künefe ismini sıkça duyar olduk, vay efendim yanında süt geliyormuş, masa meyve tabaklarıyla donatılıyormuş, çayı bile muhteşemmiş, hatta ve hatta künefeden önce çayla birlikte ikram edilen antep fıstığının tadı bile bir başkaymış. İnsanlar bu pek meşhur Jumbo Künefe‘ye gidip künefe yiyebilmek için sıraya giriyormuş, giden bir daha, bir daha gidiyormuş..

REKLAM

Özellikle İzmit ve tüm Kocaeli’de almış bir Jumbo Künefe efsanesi, dilden dile yayılıyor derken, bir baktık ki; Jumbo Künefe yoğun müşteri ilgisine kayıtsız kalmamış, insanlar daha kolay bu lezzete ulaşabilsin diye Gölcük’te yeni bir Jumbo Künefe şubesi açılmış. Gölcük Jumbo Künefe şubesinin açılışını hatırlıyorum, tam Ramazan ayı başlangıcında açılmıştı ve müthiş bir ilgi vardı.

Jumbo Künefe Gölcük

Genelde çevremizde yeni bir yer, mekan açıldığında yeni olması hasebiyle ilk günler yoğun geçer ve insanların o “merakı” gittikten sonra artık o mekan sıradan gelmeye başlar ve ilk günlerde izdiham, ilgi, talep giderek azalır ama aradan aylar geçmesine rağmen Jumbo Künefe Gölcük şubesi hala capcanlı ve tıklım tıklım dolu.

Bu arada Jumbo Künefe‘nin, büyümeye ve şubeleşmeye devam ettiğini gördük, ardı ardına şube açılış haberleri geldi. Öncelikle İzmit merkez şubede hizmet verirken, sonra Gölcük, Yalova, Gebze, Tuzla ve Ataşehir şube açılış haberleri geldi.

Jumbo Künefe’nin Başarısı Gurur Verici

Jumbo Künefe enfes lezzetleriyle sizleri bekliyor
Hem gözümüze, hem gönlümüze hitap eden muhteşem sunumuyla bizlere kadar ulaştıran tüm Jumbo Künefe ailesine başarılar diliyoruz

Gezmeyi, doğayı, üzerinde dünyaya geldiğimiz bu güzel vatanı ve sabahına uyandığımız İzmit’i seven, hatta çok seven birisi olarak ülkemizin yerel bir lezzetinin Jumbo Künefe vasıtasıyla binlerce insana ulaşmasından, yüzlerce insanın Jumbo Künefe tarafından istihdam  edilmesinden ve o insanların, gençlerin evlerine ekmek götürebilmesinden hatta ve hatta küresel boyuttaki sağlıksız ürünler yerine ülkemizin kendi lezzetinin böylesine muazzam başarılara vesile olmasından son derece gurur duydum.

Jumbo Künefe İzlenimleri

Jumbo Künefe’nin tüm şubelerinde sizlere aynı hizmet sunulur, hangi şubede olmanız fark etmez.

Daha Jumbo Künefe‘nin kapısından girerken muhteşem bir ilgiyle karşılaşırsınız, Kapınızı açan, sizlere hoş geldiniz diyen ve özellikle son yıllarda ülke olarak hasret kaldığımız bir güleryüz ve hoşgörüyle sizleri buyur eden insanların ilgisiyle karşılanırsınız Jumbo Künefe‘de…

Masanıza oturduğunuzda elbette mekanın müthiş dekoru, sizleri mutlu edebilmek adına vızır-vızır çalışan gençlerin koşuşturması, bir köşede Jumbo Künefe‘ye “marka değeri” katan maharetli ustaların adeta bir hattat inceliğinde ve endamında bir sanat icraa edermişçesine künefeleri özenle hazırladıklarını, yan masanızda sizden bir az önce gelmiş insanların meraklı bekleyişlerini, yine bir yan masanızda koca bir tepsi künefeyi paylaşmış, çaylarını yudumlayarak sohbete dalmış insanları, ya da güzel şeylerin hayalini kuran veya bir şeylerin yıl dönümünü kutlayan genç bir çifti görebilirsiniz.

Jumbo Çıtır Künefe
Çıtır Künefe, Jumbo Künefe şubelerinde en çok tercih edilen künefe çeşitlerinden. Siz de denemek ister misiniz?

Masanıza oturdunuz, menüden hangi künefeyi seçeceğinize karar verirken, künefe öncesi ikramlarla donatılıverir masanız, süt, meyve tabağı, antep fıstığı ve çaylarınız gelir..

Çayı seven ve çayla ayrı bir gönül bağı kuran milletiz. Jumbo Künefe‘de onlarca insan çay içmesine rağmen ben hiç bayat çay geldiğini görmedim, yani çayı bile bir harika.

Künefe seçiminizi yaptınız, siz çayınızı yudumlarken çocuklarınız da bir yandan o yukarıda bahsettiğim, bir hattat edasıyla çalışan ustaların bu sanatı ne denli güzel icraa ettiklerini izleyebilirler, hatta siz de yerinizden kalkıp bu güzel lezzetin masanıza hangi aşamalardan geçerek geldiğini gözlemleyebilirsiniz.

Yani bir çok künefecide olduğu gibi, Jumbo Künefe’de size buzluktan çıkarılmış künefe ikram edilmez, künefe işin ehli ustaları tarafından özel seçilmiş malzemeleriyle birlikte hazırlanır ve öylece sizlere ikram edilir.

Video : Jumbo Künefe Nasıl Hazırlanıyor

Video : Jumbo Yarı Çıtır Yarı Fıstıkzade Künefe

Jumbo Künefe Fiyatları

Jumbo Künefe Menü, Künefe Fiyatları için www.jumbokunefe.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Jumbo Künefe Menü İçin Tıklayınız

Jumbo Künefe’de Dikkatimizi Çekenler

 • Temizlik ve Hijyen (Mağaza içi, üretim alanı, lavabolar vs. heryer tertemiz)
 • Hassas Terazi Kullanımı (Ustaların üretim yaparken kullandıkları hassas teraziler dikkatimi çekti, bu sayede hem adil oluyor hem de her tepsi künefe’de aynı lezzeti bulabiliyorsunuz. )
 • Çalışanların Muhteşem İlgisi (Çalışanlar ve hatta işletme sahibi insanlar, o kadar alçak gönüllü ve misafirperver ki; bence Jumbo Künefe’yi künefe liginde en tepeye çıkaran hususun kesinlikle bu konu olduğunu düşünüyorum. Günümüz Türkiye’sinde sizleri kapıda karşılayan, masanıza gelip hal, hatrınızı soran, kahvenin en güzelini ikram edip, sizleri kapıya kadar uğurlayan çok az esnaf vardır diye düşünüyorum.)

Başarılar Jumbo Künefe

Ülkemizin özellikle güneydoğu Anadolu bölgemizin meşhur bir lezzetini ayağımıza kadar getirerek, hem gözümüze, hem gönlümüze hitap eden muhteşem sunumuyla bizlere kadar ulaştıran tüm Jumbo Künefe ailesine başarılar diliyorum. Şunu açıkça gördük ki; bu başarı elbette tesadüf değil.

Jumbo Künefe Resimleri
Jumbo Künefenin ünü İzmit sınırlarını açtı. Muhteşem lezzet yeni şubelerle İstanbul ve Sakarya’da

Ülkemizin sizin gibi işletmelere, sizler gibi dürüst ve işini güzel yapan işverenlere ihtiyacı var.

Bunca şubeyi, bu müthiş başarı ve maddi kazancıher şubemizde onlarca genç çalışıyor ve onlar evine ekmek götürebiliyor” diye tevazu içinde özetleyebilen bir işletmenin büyümesi, ününün, başarısının tüm yurda ve hatta yurt dışına dahi yayılması; bu vasıtayla binlerce insanın “evine ekmek götürmesi” başka bir Anadolu ifadesiyle “ocaklarını tüttürmesi” temennisiyle yürekten başarılar diliyorum.

Özetle Jumbo Künefe

Değerli arkadaşlar, bu yazımızda İzmit’in, Gölcük’ün ve Yalova’nın efsane lezzeti Jumbo Künefe izlenimlerimizi aktardık, gittik, gördük ve izlenimlerimizi kaleme aldık. Sizler de Jumbo Künefe yorumlarınızı, Jumbo Künefe deneyimlerinizi yazabilir, okurlarımızın tercih yapmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Muhteşem Şerbetiyle Jumbo Künefe.

Yeni bir gezi yazısında buluşmak üzere, esen kalın…

Jumbo Künefe İletişim

 • Merkez Adres: Çiftlik Mah. Özgür Cad. No:3 Gölcük/KOCAELİ
 • Telefon: (0262) 333 33 31
 • Email: info@jumbokunefe.com
 • Web: http://www.jumbokunefe.com

İzmit Jumbo Künefe Ulaşım

Jumbo Künefe’den Mutluluk Resimleri

Bir künefeyi lezzetli yapan şey nedir? Nasıl oluyor da Jumbo Künefe size unutulmaz lezzette anlar yaşatıyor?

7 YORUMLAR

 1. İzmitte çok tutulan biryer. Hafta sonlari ve akşam saatlerinde ciddi kalabalik var. Fistikli tatlilar dişinda cevizli tatlılarda var. Lezzeti iyi fakat ağır gelebilir. En önemli problem içerdeki tereyağı kokusu adami kendinden alıyor hassas olanlar aşırı rahatsiz olabilir.

 2. Muhteşem bir lezzet. İnsan hangi künefe çeşidini seçeceğini şaşırıyor. Masaya oturduğunuzda getirilen süt ve meyve tabağı künefe öncesi mideyi hazırlamaya yardımcı oluyor. Muhakkak gidilmesi ve künefesinin tadına bakılması gereken bir yer. Mekân küçük olduğu için kuyruk beklemek can sıkıyor.

 3. Daha önce farklı mekanlarda künefe deneme şansı yakalayan bir yeme içme meraklısı olarak çok beğendiğimi ve kesinlikle tavsiye ettiğimi bilmenizi istiyorum. Detaylar için Youtube kanalımı ziyaret edebilirsiniz

 4. Künefesi güzel, iki kişilik gelen porsiyon 3 kişiye rahat yeter. Künefenizi beklerken masaya meyve, kabuklu antep fıstığı ve süt geliyor. Fiyat performansı normalin bi tık üzerinde ama değer.

  Kapısında sira olduğundan isminizi yazdirip beklemeniz gerekiyor, iceri girip oturunca sipariş verip tekrar bekliyirsunuz. bu biraz can sıkıcı. Kapıda isim yazan personel önden siparişinizi de alsa daha hizli olur sanki. Tekrar gidilir mi? denk gelirse belki…

 5. Kunefeleri güzel fakat biraz geç hazırlanıyor.
  Çıtır künefe denenebilir, Antep fıstığı dolu kunefeler malesef basit kunefeler gibi lezzetli olmuyor sadece şekli güzel görünüyor.

 6. Tavsiye edilen mekanlar arasında yer almaktadır.Yiyecekler gayet lezzetli, güzel, mekan temiz, herhangi bir sıkıntı yok. Gidip rahatça karnınızı doyurabilirsiniz. Tavsiye ederim.

 7. Künefesi gerçekten on numara baştan onu söyleyeyim.Buna istinaden de muazzam kalabalık oluyor dışarda sıra bekleyen insanlar var.isminiz okununca kişi sayiniza göre bir masa ayarlayiveriyorlar.

  Bekleyen insan çok olmasına karşılık yinede sıra hemen geliyor sirkülasyon çok 😉 tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz