Merhaba değerli okurlar, bu yazımızda Mavi Bayraklı Saralkent Plajı/Sahili hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı okuduktan sonra sizler de bu sessiz, sakin ve huzur dolu beldeye giderek güneşli havaların tadını çıkarıp sahil boyunca yürüyüş de yapabilirsiniz.

Bu yazıda Saralkent Halk Plajı, Kaytazdere sahil, Kaytazdere Saralkent Plajı, Yalova Mavi Bayraklı plaj, Saralkent plajı nerede, nasıl gidilir gibi sorularınıza cevaplar bulabileceksiniz.

Saralkent Halk Plajı yaklaşık 2 km.lik bir sahil şeridine sahip.

Yaz ayları öyle yoğundu ki; Saralkent Plajı. Artık yerine sakinliğe ve sonbahar sessizliğine bıraktı. Denize giren pek kimse de kalmadı, haliyle havalar artık sonbahar esintisine büründü. Güneş olduğu sürece sahillerde yürümenin de ayrı bir keyfi var.

Kocaeli sahilleri genel olarak muhteşem, temizliği, düzeni gerçekten muhteşem. Tıpkı onlar gibi Saralkent sahili de oldukça temiz. Artık yazlıkçılar da kalmadığından son derece sessiz ve sakin. Vaktiniz varsa beldeye gelip bu sessizliği, huzuru keyfe çevirebilirsiniz.

Yakın zamanlarda belde ülke basınında ismini farklı şekilde duyurmuştu. Beldeye girişler paralı hale gelince halk tepki göstermişti.

Saralkent’e girişler paralı hale gelince halk tepki göstermiş ve belediye geri adım atmıştı

Saralkent Plajı Hakkında Bilgiler

http://www.mavibayrak.org.tr adresinde Saralkent Plajı hakkında aşağıdaki bilgiler bulunmaktadır.

Kaytazdere Saralkent Halk Plajı; Doğu Marmara Bölgesinde Yalova İline Bağlı Ve Körfezin Güney Kıyısında Yer Almaktadır. Altınova İlçe Merkezine 2 Km Mesafede Bulunan Plaj, Sanayi Tesislerinin Beldemizde Yer Almaması Ve Evsel Arıtmaların % 100 Oranında Arıtılmasının Sağlanması Sebebi İle Evsel Ve Endüstriyel Kirlilikten Etkilenmemektedir.

Saralkent Halk Plajı girişi, yan tarafta yeme içme mekanları da var.

Kaytazdere’de Genel Olarak Yazları Sıcak Ve Az Yağışlı Kışları Yağışlı Ve Serin Geçer. Belde De Yıllık Ortalama Sıcaklık 15 Derecedir Ve En Sıcak Aylar İse Temmuz Ve Ağustos’tur. Yalova İl Merkezi İle Kaytazdere Arasında Kara Ulaşımı Mevcuttur. Beldeye Toplu Taşıma Araçlarıyla Ulaşım Sağlanabilmektedir.

Kaytazdere Saralkent Halk Plajının Muhteviyatı Kum Olup 200 Metre Uzunlukta 50 Metre Genişliğindedir. Plajda Engelli Vatandaşlar İçin Her Türlü Olanaklar Mevcuttur. Ayrıca Can Kurtarma Ve İlk Yardım Olanakları Mevcut Olup Plajda Cafe Restorant, bayanların El Emeği Ürünlerini Sergilemekte Olduğu Stantlar Mevcuttur.

Saralkent Halk Plajı yaklaşık 2 km.lik bir sahil şeridine sahip.