SON EKLENENLER

Fotoğraflarla Sonbaharda YUVACIK

- R E K L A M -

Fotoğraflarla Sonbaharda YUVACIK, havanın oldukça güzel olduğu, güneşin hala bulutların arasından kendini gösterdiği güzel mi güzel bir sonbahar hafta sonunu değerlendirmek adına bir çoğumuzun yaptığı gibi hınca hınç dolu alışveriş merkezlerine gitmek yerine attık kendimizi doğanın tam ortasına…

Hafta Sonunun Vazgeçilmez Adresi : Yuvacık

Dağlara, tepelere çıktıkça oksijeni çektik içimize. Gittikçe gittik, biz gittik yol gitti, son baharın tam ortasında ağaçların muhteşem renk cümbüşünü sunduğu şu günlerde yolların bile ayrı güzelliği var elbette.

Bugün Kocaeli’nin güzel ilçesi Başiskele Yuvacık Barajı çevresindeydim. Son baharın gelmesiyle ağaçların o son renkli cümbüşüne, meşkine şahit olmak adına çıktım yola ve kendimi doğanın tam içinde buldum. Yuvacık’a geldiğimde cumartesi olmasına rağmen yaz günlerindeki gibi kalabalık piknikçilerin olmadığı dikkatimi çekmişti.

yuvacık gezi fotoğrafı
Yuvacık sonbaharda da ziyaretçilerini bekliyor.

Baraj çevresindeki çınar ağaçları, çam ağaçları ve diğer tüm bitkiler adeta son örtülerini örtünmüşler, insanlara görsel bir şölen sunar gibiydiler. Bu görsel şölenin yanında sanki bir de mesaj verir gibiydiler. Yapraklarını döken ağaçların sanki kulağımıza “Fanidir dünya, kanmayın dünya güzelliğine” diye fısıldadıklarını duyar gibi oldum.

Yuvacık Sonbaharda Başka Güzel

Dağlar, tepeler ve insanın gözünün alabildiği her yer muhteşem bir güzelliğe bürünmüş, Yuvacık adeta kendine ziyarete geleceklere bir gönül ziyafeti sunar gibiydi. Yer yer yürüdüm, ara ara araçla ilerledim, Yuvacık Barajının yanından, kahvaltı ve alabalık restoranlarına kadar gittikten sonra sıra geldi tepelere çıkmaya… Servetiye köyüne kadar çıktım. Kuş sesleri, doğanın sessizliği, dinginliği derken bir anda Yuvacık vadisi ezan-ı muhammedinin sesiyle yankılandı.

Muhteşem bir davetin sesi Yuvacık vadisini, dağlarını ve tepeleri inlettiği gibi bir anda yürekleri de çınlattı.

sonbaharda Yuvacık gezi fotoğrafları
Yuvacık’ta ağaçların meşkine şahitlik edebilirsiniz..

Yükseklerde, epey yükseklerde Servetiye köyünde namazımızı eda ettikten sonra, yavaş yavaş güneş batmaya başlarken ben de dönüş yoluna geçmiştim. Böylesine güzel bir manzaranın arasından insanın dönüp evine gitmesi hiç kolay olmuyor elbette.

Yuvacık Yolu fotoğrafı
Yuvacık Yolu

Yuvacık Yolları Gençlerle Dolu

Dar yollardan yokuş aşağı inerken yolun sağında el kaldıran iki genç gördüm. Gezmek için gelmişler, bu bölgeye toplu ulaşım biraz sıkıntı olduğundan otostopla gelmişler ve onları da alarak yolumuza devam ettik. Sohbet ettik, tanıştık. Tıp fakültesi öğrencileriymiş. Gençlerin gezmesi, gençlerin doğaya, çevreye duyarlı olmaları mükemmel bir şey… Alışveriş kültüründen, alışveriş merkezi hastalığından kurtulup kendimizi doğaya, yemyeşil doğanın tam ortasına atabilirsek eminim bu topraklar daha da güzelleşecek ve temizlik noktasına dikkat edebilir, çöpümüzü, pet şişelerimizi vs. doğaya bırakmaktan vazgeçersek yine eminim ki; bu topraklar çok daha güzelleşecek…

Yuvacık'ta muhteşem bir bitki
Yol kenarında akan bir suyun yanında çektiğim fotoğraf. Rengin, bitkinin güzelliğine hayran kaldım.

Sözümüzü fazla uzatmadan, bir sonbahar gününde doğanın tam kalbinde Yuvacık’daydım. Yapraklarını dökerek kış ayına merhaba demeye hazırlanan ağaçların muhteşem cümbüşüne, rengarenk şölenine şahitlik ettim. “Fotoğraflarla Sonbaharda YUVACIK” başlığı altında bir kaç fotoğrafımızı da sizlerle paylaşıyorum. Kalın Sağlıcakla…


Yuvacık Doğa Fotoğrafları
Yuvacık Doğa Fotoğrafları
Yeşil, Doğa ve Göletin Muhteşem Buluşması : Yuvacık Başlıklı Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız..

Sonbaharda Yuvacık Fotoğrafları

Yuvacık gezi
Yuvacık İzmit’in önemli turizm noktalarından birisidir
Yuvacık Sonbahar fotoğrafı
Yuvacık’ta yapraklarını döken ağaçlar adeta bizlere mesaj verir gibiydiler
Yuvacık İzmit Fotoğrafı
Fotoğraflarla Sonbaharda YUVACIK, Dağların Tepesinde Renk Cümbüşü
Yuvacık Barajını Besleyen Dere Fotoğrafı
Yuvacık Barajını Besleyen Dere
Kasım Ayında Yuvacık Fotoğrafı
Kasım Ayında Yuvacık Başka Güzel

- R E K L A M -

Latest Posts

ÇOK OKUNANLAR