Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık'ın vazgeçilmezi
Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık'ın vazgeçilmezi

Sevgili okurlar, bu yazımızda sizlere Yuvacık ve Yuvacık kahvaltı mekanlarından bahsedeceğiz. Yuvacık hiç şüphesiz Kocaeli’nin en çok ziyaretçiyi ağırlayan önemli doğal alanları arasında.

Doğası, manzarası güzel olunca haliyle bu bölgenin mekanları da adını şehir geneline, hatta ülke geneline duyurmakta zorluk çekmemiş. Hatta öyle mekanlar var ki; ve buralarda öyle güzel manzaralar var ki; bu manzaralı görmek, bu manzaraya karşı güzel bir kahvaltı yapabilmek için ülkenin diğer ucundan buralara gelenlere şahit oluyoruz.

yuvacık kahvaltı mekanları
Yuvacık Kahvaltı mekanları

Kahvaltı farklı bir kültür, farklı bir heyecan. Gününüzün güzel geçmesine bir vesile. Ben kahvaltının sakin sakin, doğada ve güzel bir manzaraya karşı yapılanını ve mümkünse semaverde çayla birlikte yapılanını severim.

Kahvaltı konusunda Cemal Süreyya bir şiirinde “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” diye bahseder.

Her Mevsim Başka Güzel Yuvacık

Yuvacık; sizlere Karadeniz’i anımsatan tepeleri, kıvrımlı yolları, akıp giden şelaleleri, dereleri ve her neredeyse her fotoğrafın içinde bulunan güzelim baraj göleti ile muhteşem bir yer.

Yuvacık Kahvaltı Mekanları – Yuvacık kahvaltıları meşhurdur

Yılın neredeyse her vakti, farklı etkinliklere ev sahipliği yapan, farklı güzellikleri içinde barındıran Yuvacık son yıllarda ismini özellikle kahvaltı mekanları ile de duyurur hale geldi. Sevdiklerinizle baş başa oturup güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz o güzel mekanları sizler için derledik. Hazırsanız buyrun listemize

Muhteşem Manzarasıyla Yuvacık’ın Vazgeçilmezi : Marangoz Kafe

Ailenizle birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz, farklı konseptiyle ve lezzet menülerinin tümleşik olarak servis edildiği, Kocaeli Başiskele Yakacık Mahallesi’nde yer alan nezih bir kafe.

Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık'ın vazgeçilmezi
Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık’ın vazgeçilmezi (Fotograf : https://viakep.com)

Şehirden olabildiğince kopup tamamen doğayla bütünleşmek ister misiniz? Sadece ayağınızın altında hışırdayan yaprakların, rüzgarın ve doğada yaşayan canlıların sesinin olduğu bir yerde Marangoz Cafe.

Değerli dostlar bu mekanlarda yapacağınız kahvaltılar doğrusu mükemmel değil, mükemmel olan tek şeyse doğa ve manzara. Haliyle manzaranın bu kadar güzel olması size manzara kadar güzel kahvaltılar sunulacağı anlamına gelmiyor.

Bu arada aşırı da bir yoğunluk var bu bölgede, gelmeden önce rezervasyon yapmanızda fayda var. Eğer uzun yoldan geliyorsanız mutlaka yerinizi ayırtmalısınız. Yer bulamazsanız da dert etmeyin, burası Yuvacık. Manzara her yerde güzel. İzmit’in simiti de meşhur 🙂

Marangoz Kafe yuvacık
Yuvacık Marangoz Cafeden fotoğraflar

Marangoz Cafe İletişim
Adres: Yuvacık Yakacık Mahallesi Bostan Sokak No:17 – Başiskele / Kocaeli
Telefon : 0533 401 67 41

Aytepe Park Kamping Tesislerinde Kahvaltı

Aytepe İzmit’in yaklaşık 40 km kadar güneyinde Yuvacık barajına bakan yüksek tepelerden birinde yer alır. İstanbul ve civar şehirlerden ulaşmak isteyenler için önce İzmit’e oradan Yuvacık Barajı’na ulaşmanız gerekiyor. Yuvacık bölgesinde kahvaltı yapılabilecek en iyi manzaralar arasındadır.

Karaaslan Kamping Tesisleri

Karaaslan tesisleri de bu bölgenin en bilinen ve en çok tercih edilen yerleri arasında. Kahvaltıdan sonra farklı aktivitelerde yapabileceğiniz bir tesis burası.

Böyle bir mekanda kahvaltı kişi başı 65 tl, değer mi? Ona da siz karar verin artık

Gazinin Yeri

Gazinin yeri tesisi; Yuvacık Barajı’nın sonunda Kiraz Dere mevkiinde hizmet vermektedir. Güzel bir gün ve özellikle tüm haftanın yorgunluğunu atmak için, keyifli bir haftasonu için burayı da tercih edebilirsiniz.

gazinin yeri yuvacık kahvaltı mekanı
GazininYeri campıng tesisleri konaklama Restaurantı ve piknik alanı ile bir çok özel aktiviteyi yapabileceğiniz nezih bir yer

Değerli dostlar, değerli okurlar bu listeyi uzatmak mümkün. Doğrusu Yuvacık’ta bu günlerde en çok Marangoz Cafe tercih ediliyor, muhteşem manzarası ve adeta özgürlüğe açılırcasına sallanan salıncağıyla burası diğer yerlere göre bir tık önde diyebiliriz. Instagramda ve diğer sosyal medya ortamında binlerce görsel var Marangoz Cafe‘de çekilmiş. Yalnız yoğun ve kalabalık bir yer olduğunu bilmenizde fayda var.

Eğer sevdiklerinizle huzurlu bir kahvaltı yapmak isterseniz, evinizden getirdiğiniz kahvaltılıklarla baraj kenarında veya aşağılarda dere kenarında daha sakin yerlerde bulabilisiniz. Kocaeli Belediyesinin düzenlemesini yaptığı bir piknik alanı da mevcut Yuvacık’ta. Siz hele bir gelin, kendinize kahvaltı yapacak güzel bir yer bulursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here