Sevgili İzmit Gezi Rehberi Okurları; bu yazımıda sizlere son zamanlarda sıkça kullanılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 200 Numaralı otobüs seferi, “200 İZMİT- GEBZE-TUZLA-PENDİK-KARTAL METRO hattı” hakkında bilgiler vereceğiz.

Yazımızda Kocaeli 200 otobüs durakları, hat 200 ücret, hat 200 ücretleri 2022, 200 İZMİT Kartal ücret ne kadar 2022, 200 izmit hareket saatleri, durakları, hat 200 durakları, Kocaeli Kent Kart ücretleri 2022, 200 numaralı otobüs ile İstanbul’a nasıl gidilir, 200 numaralı otobüs ücreti, kaç saatte gider gibi sorularınıza cevaplar bulabileceksiniz.

İzmi̇t Otogar-Deri̇nce-Körfez-Di̇lovası-Gebze-Pendi̇k-Kartal
hat 200 istanbul izmit, İzmi̇t Otogar-Deri̇nce-Körfez-Di̇lovası-Gebze-Pendi̇k-Kartal

HAT 200 : Güzergah, Saat ve Durak Bilgileri

200 otobüs Hattının Güzergahları, Saat ve Durak Bilgileri (Güncel 2022)

200 otobüs hattı (Doğu Terminali Depolama Alanı), Kartal Peronları durağından başlayıp Doğu Terminali Depolama Alanı durağına gidene kadar 28 duraktan geçiyor.

HAT 200 – İZMİT OTOGAR-DERİNCE-KÖRFEZ-DİLOVASI-GEBZE-PENDİK-KARTAL

HAT 200 Hareket Saatleri İçin Tıklayınız. Güncel 2022

Hat 200 Güzergah Haritası

hat 200 izmit-istanbul kartal, güncel güzergahları
hat 200 izmit-istanbul kartal, güncel güzergahları

HAT 200 : İzmi̇t Otogar-Deri̇nce-Körfez-Di̇lovası-Gebze-Pendi̇k-Kartal

Kocaeli Kuzey Terminalinden hareket ederek, belli duraklarda duran ve İstanbul Kartal Metrosuna kadar 200 numaralı belediye otobüsünü kullanma fırsatım oldu ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle insanların İstanbul’a ulaşım konusundaki ciddi talebini görerek bu ihtiyacı giderme noktasında imkanlar sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim. Sürekli bu hattı kullananlar için bir fırsat, bir kolaylık olabilir.

Bir pazar günü işim olduğundan İstanbul’a gitmek üzere, İzmit vilayet durağından otobüse bindim. XX TL gibi bir ücreti var, (Fiyat bilgisi aşağıdadır). Otobüs körüklü standart belediye otobüsü.

HAT 200 : İzmi̇t Otogar-Deri̇nce-Körfez-Di̇lovası-Gebze-Pendi̇k-Kartal
HAT 200 : İzmi̇t Otogar-Deri̇nce-Körfez-Di̇lovası-Gebze-Pendi̇k-Kartal / İzmit merkezden İstanbul Kartal Metrosuna kadar gidebileceğiniz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Hattıdır.

Hat 200’deki Gençlerin Duyarsızlığı

Maalesef üzülerek gözlemlediğim bir konu, otobüse binen yaşlı insanlara yer verilmemesi hususu. Bu sadece 200 nolu hat için değil, herhangi bir şehirde ve herhangi bir toplu taşıma aracında da olabilir. Gençler o kadar ilgisiz ki; bizzat şahit olduğum konu, İzmit’te benimle birlikte binen yaşlı bir teyze onca yolu ayakta gitmek durumunda kaldı.

Ellerindeki ansiklopedi kalınlığında kitaplarını okuyan gençlerin otobüse binen, hemen önünde ayakta gitmekte kalan oldukça yaşlı insanlara yer vermemelerine oldukça üzüldüm.

Otobüs yaklaşık bir buçuk saatte Tuzla Şifa mahallesine ulaştı, yani oldukça geç gidiyor. İstanbul dönüşünde Pendik’ten hızlı treni kullanarak döndüm.

Bence eğer ara duraklarda inmeyecekseniz ve Hat 200 size evinizin, gideceğiniz yerin çok yakınından geçme vs. gibi özel fırsatlar sunmuyorsa kullanmanızı tavsiye etmem. Özellikle yaşlılar için. Maalesef bu otobüsü kullanmak zorunda kalan yaşlılarımız onca yolu ayakta gideceklerini göz önünde bulundurmalılar. Zira; gençlerin büyük bölümü yer verme konusunda bilinenin aksine çok da cömert değiller. Hatta tabiri caizse bir çoğunun umrunda bile değil.

Detaylı bilgi ve hareket saatleri için tıklayınız. 

HAT 200 Ücretleri, Fiyat Tarifesi 2022

  • Tam Bilet : 23,75
  • İndirimli Bilet : 18,90
  • Öğrenci Bilet : 14,20
  • Akıllı Bilet : 26

 Fiyatlar değişiklik gösterebilir. Hat 200 güncel fiyat tarifesi için tıklayınız.