Değerli ziyaretçilerimiz; bu sizlere özellikle çocuklarınızla birlikte ziyaret edebileceğiniz doğanın tam kalbinde bulunan “Altınova Hersek Lagünü Kuş Gözlem Evi” hakkında bilgiler vereceğiniz. Yazımızı okuduktan sonra, Hersek Lagünü nerede, Altınova Kuş Gözlem evine nasıl gidilir, Hersek lagününe giriş ücretli mi, Altınova Hersek Lagününde hangi kuşlar görülebilir gibi sorularınıza cevaplar bulabileceksiniz.

Altınova Hersek Lagünü Kuş Gözlem Evi

Hersek Lagünü Hakkında Kısa Bilgiler

Hersek Lagünü; Yalova’nın Altınova ilçesinde bulunmakta ve 221 kuş türüne sahipliği yapmaktadır. 152 hektarlık Hersek Lagünü, özellikle ev sahipliği yaptığı flamingolarla renkli görüntüler oluşturuyor.

Hersek Lagünü kuş gözlem evi, Ekim 2020’de tarım bakanının da katılımıyla geniş bir törenle hizmete alınmış ve kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Proje kapsamında 7 katlı ve asansörlü olarak 21 metre yükseklikten oluşan ülkemizin ilk erişilebilir kuş gözlem kulesi ülkemize kazandırılmıştır. Hersek lagününü değerli kılan önemli unsurlardan birisi de ülkemizde kayıt altındaki 481 farklı kuş türünün 224’üne ev sahipliği yapmasıdır ki; bu rakam neredeyse Türkiye’deki kuş türlerinin yarısına denk gelmektedir.

hersek lagünü altınova

Hersek Lagününe ulaşım oldukça kolay, park sıkıntısı da yok. Araçlarınızı tesis içerisinde bulunan otoparka bırakarak gezinize başlayabilirsiniz. Görevliler o kadar ilgili ve güler yüzlü ki; sizlerin kuş gözlem evinden mutlu bir şekilde ayrılmanız, kuş türleri hakkında yeni şeyler öğrenebilmeniz için elinden gelen gayreti gösteriyorlar.

Kuş gözlem evine girdikten sonra önce içerisinde dolgu yapılmış farklı türden kuşların bulunduğu bir alandan geçerek kuş gözlem kulesine doğru yöneliyorsunuz. Doldurulmuş kuşların olduğu alanda ayrıca görevliler sizlere bilgilendirme mahiyetinde kısa bilgiler de veriyorlar.

Hersek Lagününe Giriş ÜCRETSİZ

Yalova Üniversitesi Genç Yeşilay Gönüllüleri, Hersek Lagününü gezdi. Öğrenciler, Hersek Lagününe hayran kaldı.

Kıymetli okurlar, Altınova Hersek Lagününe giriş ücretsiz. Özellikle çocuklar için müthiş bir ortam. Bu müthiş ortamı ücretsiz bir şekilde bizlere sunan Tarım Bakanlığımıza teşekkür ederiz. Çocuklarımızın eğitimi ve doğaya olan ilgilerinin arttırılması hususunda bu tarz projelerin çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Altınova Hersek Kuş Gözlem Evi İletişim Bilgileri

Hersek Lagünü Yanında Gezilebilecek Yerler

hersekzade ahmed paşa camii altınova
hersekzade ahmed paşa camii altınova

Hersek Lagünü yanında tarihi Hersekzade Ahmet Paşa Camii bulunmaktadır. Tarihi bir camii olup mutlaka görülmelidir. Bahçesinde asırlık tarihi ağaçlar bulunmaktadır. Ülkemizin incileridir adeta tarihi dokular. Bütün güzelliği, bütün doğallığı ve bütün ihtişamıyla Hersekzade Ahmet Paşa Camii siz değerleri ziyaretçilerini bekliyor. Restorasyon sonrası yine sade yapısını muhafaza eden tarihi camimizin çevresi de bir o kadar gezilmeye değer. Camii çevresinde türbe ve camii bahçesinde bulunan tarihi sakız ağaçları mutlaka görülmeli. Yolunuz düşürse değil, bir gün ailecek yolunuzu düşürün bu Allah mekanı güzel yapıya.

Yalova Hersekzade Ahmet Paşa Camii Nerede Nasıl Gidilir?

hersekzade ahmed paşa camii altınova
hersekzade ahmed paşa camii altınova

Hersek Lagünü Fotoğrafları

Hersek Lagününden Flamingo Fotoğrafları
Hersek Lagünü Flamingolarla Başka Güzel
Kuş Oteli' Hersek Lagününde kuş resitali
Hersek Lagününden Muhteşem Kuş Fotoğrafları
Hersek Lagünü yazı 235 kuş türüyle karşıladı
Hesek lagünü Altınova