Kıymetli okurlar, bu yazımızda sizlere Gölcük ilçemizde faaliyet gösteren ve son günlerde özellikle sosyal medyada paylaşım rekorları kıran bir kahvaltı evi hakkında bilgiler vereceğiz, fotoğraflar paylaşacağız. Dilruba Sultan Kahvaltı Evi muhteşem sunumu ve kendine has lezzetleriyle şehrimizin ve ilçemizin en iyileri arasında çoktan yerini almış durumda.

Gölcük Dilruba Sultan Köy Evinde Kahvaltı

Kendine Has Sunumuyla Dilruba Sultan Kahvaltısı

Bir kaç onarım işlemi görmüş ve bahçe düzenlemesi yapılmış gerçek bir köy evinde hem de bir Osmanlı köyünde, gümbür gümbür yanan soba başında ya da ege kasabalarını andıran şirin mi şirin masaların bulunduğu bir birinden güzel çiçeklerle bezenmiş yemyeşil bahçede kahvaltı yapmak ister miydiniz? Hem de el yapımı çöreklerin, böreklerin, sosların, reçellerin olduğu bir kahvaltı masasında.

Dilruba Sultan Köy Evi, Gölcük’ün Saraylı Köyü’nde bulunan köy evlerinden biri. Geçmişte, hemen yanındaki konağın müştemilat binası olduğunu daha sonra öğreniyoruz. Köy denildiğini de bakmayın, bu güzel mekana varabilmek için saatlerce yol gitmek zorunda kalmayacaksınız. Değirmendere’nin merkezine sadece 7 kilometre mesafede ve hatta Gölcük merkezden bisikletle, güzel bir haftasonu sabahında yürüyerek bile gidebileceğiniz bir mesafede. Şehrin merkezine bu kadar yakın olsa da Saraylı Köyü’ne girer girmez havanız değişecek. Mis gibi köy havasını ciğerlerinize çekecek, etrafınızı çevreleyen eski köy evlerini hayranlıkla izleyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir : Gölcük Saraylı Köyünde Bir Pazar Gezisi

Dilruba Sultan Köy Evi Kahvaltı Mekanı Kurucusu Yeliz OKATAN – foto: kocaelilife.com

Dilruba Sultan Köy Evi Yeliz OKATAN tarafından kurulmuş bir aile işletmesi. Gölcük’ün Saraylı Köyünde bulunan evlerini Dilruba Sultan Köy Evi adıyla bir kahvaltı mekanına çevirmiş Yeliz hanım ve kızının ismini bu şirin işletmesine de vermiş. Böylece Dilruba Sultan Köy Evi kahvaltı mekanı ortaya çıkmış. İçerisinde binlerce sosyal medya paylaşımının yapıldığı, sunumu, kendine has lezzet lezzetleriyle adını kısa sürede geniş bir çevreye duyurmayı başarmış.

Dilruba Sultan’da Kahvaltı

Kahvaltıda ‘ekstra’ diye bir şey yok. Yiyeceğiniz her şey ödeyeceğiniz fiyatın içinde ve hepsi el yapımı. Kahvaltıda sıcak olarak pişi, börek, fırında mantar, sucuk ikram ediliyor. Pişi ve börek gibi reçeller de el yapımı, acıka da, fıstık ezmesi de… Zeytinin, zeytinyağının ve peynirin en iyisi, en kalitelisi, yerinden alınıp getiriliyor. Çay sınırsız, el yapımı limonata da ikram. Hijyene dikkat edilen mekanda Yeliz Hanım’ın ve kendisine yardım eden Meltem Hanım’ın güler yüzü de cabası.

Dilruba Sultan Köy Evi, Gölcük, Saraylı Köyü

Çay saatinde ise yine Yeliz Hanım’ın kendi elleriyle yaptığı o muhteşem cheescake, browni ya da kurabiyelerin tadına bakabilirsiniz. Yeliz Hanım akşam üzeri acıkanlar için ise mantı ve gözleme yapmayı planlıyor. Bu arada yediğiniz o muhteşem ev reçellerini ve fıstık ezmesini şansınız varsa giderken satın alabiliyorsunuz. Hafta içi ya da hafta sonu fark etmez, siz de kendinize ya da sevdiklerinize bir güzellik yapmak istiyorsanız, güne muhteşem bir kahvaltıyla başlamak ise amacınız Dilruba Sultan Köy Evi bunun için biçilmiş kaftan. Deneyin, pişman olmayacaksınız.

NOT : Bu yazımızda Kocaeli Life’ın Hayallerin gerçeğe dönüştüğü yer; Dilruba Sultan Köy Evi başlıklı yazısından istifade ettik.

Dilruba Sultan Köy Evine Ulaşım, İletişim, Telefon

Dilruba Sultan Köy Evi Telefon : +90543 217 67 33

Adres : Saraylı Merkez Mevkii Küme Evleri No 26/B, 41650 Gölcük/Kocaeli

Facebook : Dilruba Sultan Köy Evi

Dilruba Sultan Köy Evinden Fotoğraflar

Gölcük Dilruba Sultan Köy Evinden Fotoğraflar
Dilruba Sultan Köy Evinden Fotoğraflar
Dilruba Sultan Köy Evinden Fotoğraflar
Dilruba Sultan Köy Evinden Fotoğraflar
Dilruba Sultan Köy Evinden Fotoğraflar
Dilruba Sultan Köy Evi Gölcük, Kahvaltı
Dilruba Sultan Köy Evi Gölcük, Kahvaltı