Gölcük Yazlık Ilıcası Termal Tesisleri. Termal tesisler ve sıcak su kaynakları ülkemizin vazgeçilmez değerleri arasındadır. Bu yazımızda “Gölcük Yazlık Ilıcası Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretleri | Güncel 2022” başlığı altında Kocaeli Gölcük ilçemiz sınırları içerisinde bulunan, tarihi doku ve mimari yapısıyla dikkat çeken önemli bir termal tesis hakkında bilgiler ve gezi notları sunacağız.

İzmit gezilecek yerler listemizin başında gelen Gölcük Yazlık Ilıcası ile ilgili yazımızı okuduktan sonra Gölcük Yazlık Ilıcasına nasıl gidilirGölcük Yazlık Ilıcası Giriş Ücreti Ne Kadar, Neye İyi Gelir, Nasıl Gidilir, Masaj ve Özel Aile Odası FiyatlarıGölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Termal Tesisleri Resimleri gibi aklınıza takılan sorulara cevaplar bulabileceksiniz.

Gölcük Yazlık Ilıcası Termal Tesisleri

Tarihi II. yüzyıl Roma Dönemine kadar dayanmakta olan termal tesis birkaç yıl önce Gölcük Belediyesi’nin “tarihe saygı” projesi kapsamında yenilenmiş ve bugünkü modern görünümüne kavuşmuştur.

Yazlık Ilıca Termal Havuz Fotoğrafı
Yazlık Ilıca Termal Havuzlardan Görüntüler

Saat 09:00 ile 23:30 saatleri arasında hizmet vermekte olan tesis, Gölcük Belediyesi tarafından işletilmektedir. Fiyatlar, sunulan hizmete göre yüksek değildir. Hijyen kurallarına riayet edilmektedir.

Dilediğiniz vakit kendi başınıza ya da ailenizle birlikte gidebilir, tesisin tüm imkanlarından kısa sürede istifade edebilirsiniz. Günün tüm yorgunluğunu atarak hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Yazlık Ilıcası Resimleri
Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Termal Tesisleri Bahçesinden Resimler

Gölcük Yazlık Ilıcası: Şifa Kaynağı Tesis

10.000 m2 ‘lik alan üzerinde inşa edilen termal tesislerde, özel çocuk havuzları, bay-bayan ayrı olmak üzere termal havuzlar, Türk hamamları, buhar odaları, saunalar, tuz odası, masaj ve terapi odaları, doktor balıklar, aileler için özel tasarlanmış özel aile banyolarının yanı sıra sağlık açısından büyük önem teşkil eden çamur havuzları da bulunmaktadır.

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Termal Tesisleri sadece Kocaeli halkının değil, yakın şehirlerde ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın da dikkatini çekmiş ve temel cilt hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, böbrek taşı gibi belirli hastalıklar için doğal tedavi amaçlı da tercih edilmektedir.

Yazlık Ilıca Termal Havuz Fotoğrafı
Yazlık Ilıca Termal Havuzdan Görüntüler

İlginizi Çekebilir : Altınova Hersek Lagünü Kuş Gözlem Evi

Yazlık Ilıcası Aile Hamamları

Aileler için vazgeçilmez ortam. Ülkemiz termal yer altı suları konusunda oldukça zengindir, İzmir, Afyon, Eskişehir, Yalova, Ankara (Kızılcahamam) Erzincan, Kırşehir başta olmak üzere bir çok Anadolu şehrinde termal tesisler bulunmaktadır.

Bu tesislerin bir çoğunda 12 yaş altında çocuklar termal havuzlara alınmazlar, işletme kuralları kapsamında çocuk sağlığı ve hijyen kuralları öne sunularak yasaklanır fakat Gölcük Yazlık Ilıcası Termal Tesislerinde böyle bir engelleme olmadığı gibi, çocuklarımızın da bu tesislerden en güzel şekilde istifade edebilmeleri için özel gayret sarf edilmiştir.

Yazlık Ilıca Tesislerinde Bulunan Özel Aile Odası Fotoğrafı
Yazlık Ilıca Tesislerinde Bulunan Özel Aile Odası

Termal havuzlar içerisinde çocuklar için özel havuzlar bulunmaktadır. Anne-baba gözetiminde çocuklar tüm alanlar istifade edebilmektedirler. Yine aile banyoları özel tasarlanarak insanların kullanımına sunulmuştur.

Ayrıca çocuklarınızın güzel zaman geçirmeleri için tesisler bünyesinde dış bahçede çocuk parkları da bulunmaktadır.

Gölcük Yazlık Ilıcası Fotoğrafları
Gölcük Yazlık Ilıcası Fotoğrafları

Gölcük Yazlık Ilıcası Ücretleri 2022 için tıklayınız.

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası aile odası
yazlik gölcük termal ılıca kaplica aile odasi

Gölcük Yazlık Ilıcası : Doğa İle İç İçe, Güzel Bir Tesis

Gölcük Yazlık Ilıcası Termal Tesisleri çam, meşe ve çınar ağaçlarının yoğun olduğu ormanlık bir alanda bulunmaktadır. Yüksek bir alanda bulunması, havasının temiz olması ve yeşillikler içinde bulunuyor olması gezinize bambaşka bir rahatlık katmaktadır.

Tesislere girmeden önce ya da sonra, ormanlık alana doğru ailecek yürüyüş yapabilir, meşe ağaçlarının altındaki Ilıca Cafe’de oturarak manzaraya karşı bir şeyler içebilirsiniz.

Yazlık Ilıca Tesisleri Resmi
Yazlık Ilıca Tesisleri Doğa İle İç İçe

İlginizi Çekebilir : Yuvacık’ta Kahvaltı Yapabileceğiniz En İyi Mekanlar

Yazlık Ilıcası Kafeterya, Lokanta ve Cafe İmkanları

Tesislerden istifade edenlerin rahat edebilmeleri için her şey düşünülmüş, yine çıkışta tesis bünyesinde bulunan kafeterya ve lokantada manzaraya karşı güzel bir masaya oturarak yemeğinizi yiyebilir, ailenizle, misafirlerinizle hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Ayrıca özel günlerinizde önceden yer ayırtmak kanalıyla buradaki lokantadan da yararlanabilirsiniz. Ramazan aylarında oldukça yoğun olmaktadır. Yine Gölcük ve çevre ilçelerdeki okullar, mezuniyet törenlerinde bu tesisi tercih ettiklerinden mayıs-haziran aylarında oldukça kalabalıktır.

Yazlık Ilıca Tesislerinde Bulunan Ilıca Cafe Fotoğrafı
Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Termal Tesislerinde Bulunan Ilıca Cafe

Gölcük Yazlık Ilıcasında Konaklama İmkanları

Gölcük Yazlık Ilıcası Termal Tesislerini kullanmak üzere il dışından gelmişseniz veya konaklama ihtiyacınız varsa bu konuda da bilgi vermek istiyorum. Tesisler bünyesinde otel, misafirhane gibi bir bölüm olmadığından Gölcük, Başiskele, İzmit gibi yakın yerleşim alanlarındaki otelleri tercih edebilirsiniz.

Yazlık Ilıca Tesislerinin Girişi otantik bir müzeyi anımsatmakta.
Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıca Tesislerinin Girişinden Bir Görünüş

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası İletişim Bilgileri

Telefon : (0262) 433 23 33
Lokanta : (0262) 433 26 00
E-Posta : g.b.yazlikilica@gmail.com
Facebook : https://www.facebook.com/pg/GOLCUK.YAZLIK.ILICASI

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Konulu Diğer Kaynaklar

Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Resimleri

özel masaj odası fotoğrafı
Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası Özel Masaj Odası

termal ılıca dış fotoğrafı
Termal Çıkışı Doğa Yürüyüşü de Yapabilirsiniz

çocuk parkı fotoğrafı
Tesislerde çocuk parkı da bulunmaktadır