Sevgili İzmitliler, Sevgili İzmit Gezi Rehberi okurları. Hiç şüphesiz sabah kahvaltılarının hayatımızın olmazsa olmazları arasındadır. Eğer güne güzel bir kahvaltı ile başlarsak o günün güzel geçeceğine inanırız. Bu yazımızda sizlere Kocaeli’nin şirin ilçesi Gölcük’te Kahvaltı Yapılacak En İyi 6 Adres hakkında bilgiler vermek, Gölcük’ün En İyi Kahvaltı Mekanlarını tanıtmak istiyorum.

Bu listeler elbette kişiye göre veya değerlendirme kriterlerimize göre farklılık gösterebilir. Bizler mekanları tanıtmış oluyoruz, sizler kendi sıralamanızı yapabilir, unuttuğumuz yerler olursa yorumlar kısmına yazarak bizlere hatırlatabilirsiniz.

1. Bahçe Patara, Örcün Köyü, Gölcük

Gölcük Örcün Köyü Bahçe Patara'da Kahvaltı
Gölcük Örcün Köyü Bahçe Patara’da Kahvaltı

Bahçe Patara, Gölcük’ün En İyi Kahvaltı Mekanları listemize yeni giren ve en üstte yer alan şirin bir mekan. 2019 yılında girişimci Yeşim Küçükbay tarafından Örcün’de hayata geçirilen küçük, şirin bir aile işletmesi.

Daha yeni olmasına rağmen adından bolca söz ettiren Bahçe Patara; doğanın kalbinde kahvaltı yapmak isteyen gezginlerin tercih ettikleri gözde mekanlar arasında.

BAHÇE PATARA | ÖRCÜN’DE DOĞA İÇİNDE KAHVALTI FIRSATI
BAHÇE PATARA | ÖRCÜN’DE DOĞA İÇİNDE KAHVALTI FIRSATI

Bahçe Patara Örcün Telefon

Adres : Örcün Mah. Sultan Baba Türbe Yolu, Tarihi Hamam Yanı No:26 Örcün, Gölcük KOCAELİ
Telefon : 0 534 392 40 05
Yetkili Kişi : Yeşim KÜÇÜKBAY
Instagram : instragram.com/bahce_patara

2. Sevgiden Gelen Lezzetler, Saraylı Köyü, Gölcük

Saraylı Köyü Gölcük’e bağlı eski Osmanlı köyüdür. Tarihi konakları ve köy meydanındaki asırlık çınar ağacı ile bilinir. Özellikle son günlerde sosyal medyada “Sevgiden Gelen Lezzetler” aldı başını gitti, adeta paylaşım rekorları kırdı. Ünlü bir çok ismin de bu mekana gelirek fotoğraf paylaşması ve Turgay Başyayla‘nın “Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu” isimli televizyon programıyla birlikte bilinirliği iyice arttı.

Kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir mekan: SEVGİDEN GELEN LEZZETLER foto:restaurantguru

Saraylı Köyünde ikamet eden Sevgi Hanım’ın baba yadigarı eski evlerini onarımını yaparak kahvaltı mekanına çevirmesiyle başlamış her şey. Sizler de hem tarihi Saraylı Köyü‘nü gezmek hem de Sevgi Hanımın meşhur mekanında doğanın içerisinde güzel bir kahvaltı yapmak isterseniz Sevgiden Gelen Lezzetler‘i tercih edebilirsiniz.

Sevgiden Gelen Lezzetler Kahvaltı Mekanı hakkında Fulya Küçükaksoy‘un Saraylı’yı Değiştiren Mekan : Sevgiden Gelen Lezzetler başlıklı yazısını da okumanızı tavsiye ederim.

Sevgiden Gelen Lezzetler İletişim Ulaşım

Adres: Saraylı Mah. Küme Evler No: 58 Gölcük/Kocaeli (Saraylı Köyü, Köy kahvesinin yakını)
Facebook : Sevgi Giden Gürel
Telefon: 0530 789 89 99
Pazartesi günleri kapalıdır.

3. Değirmendere Yalı Evleri, Değirmendere – Gölcük

değirmendere yalı evleri kahvaltı
değirmendere yalı evleri kahvaltı

Değirmendere Yalı Evleri Gölcük Belediyesi tarafından onarım gördü ve 2018 yılının sonunda tekrar faaliyetine başladı. Böylece Değirmendere’ye muhteşem bir eser kazandırılmış oldu. Değirmendere Yalı Evleri bünyesinde bir çok sosyal donatı olduğu gibi bir de lokanta, yeme içme bölümü var.

Değirmendere Yalı Evlerinde denizin hemen yanı başında tarihi bir mekanda kahvaltı yapabilir, sevdiklerinizle hoş vakit geçirebilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı konusunda daha önce hazırladığımız oldukça kapsamlı olan Değirmendere Yalı Evlerinde Kahvaltı başlıklı yazımızı okuyarak daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

Değirmendere Yalı Evleri İletişim Ulaşım

İletişim Telefonu : 0 533 897 02 29

4. Börekçi Orhan, Gölcük

Kahvaltı yapmak için çok fazla zamanınız yoksa ve börek severseniz mutlaka ama mutlaka Börekçi Orhan‘ı tercih etmelisiniz. Börekçi Orhan Gölcük‘te bilinen en iyi börekçi. Sabahın erken saatlerinde dükkanını açar ve öğlene kadar iş yapar. Öğleden sonra kapalıdır.

Gölcük’ün en iyi börekçisi. Sabah erkenden açılan dükkan, öğlene kapanır.

Börekçi Orhan‘da börekler mükemmel lezzetlidir, özellikle sabah saatlerinde dükkan oldukça hareketlidir. Böreğin yanında az da olsa poğaça satışı da vardır.

Börekçi Orhan Gölcük merkezdedir, kolayca ulaşılabilir, bir de daha sonradan açılan Gölcük Piri Reis İlkokulu karşısında şubesi vardır.

Börekçi Orhan İletişim Ulaşım

Adres : Merkez Mahallesi, 19 Mayıs Cd. No:31, 41950 Gölcük/Kocaeli

Börekçi Orhan Gölcük

5. Ümit Usta Gölcük ve Değirmendere

Ümit Usta Değirmendere’de Denize Karşı Kahvaltı Keyfi

Ümit Usta Gölcük Şubesi

6. Değirmendere Sahil Çay Bahçeleri

Sahilin hemen yanında körfez manzarasına karşı hem simit-poğaça veya evden getirdiğiniz ufak kahvaltılıklara güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz gibi buradaki çay bahçeleri içinde de tost veya kahvaltı tabağı vs. alabilirsiniz.

Değirmendere’nin kendine has bir düzeni var. Dışarıdan yiyecek getirmenizi burada kimse yadırgamaz onun için rahat olun. Ümit Usta’dan sıcak sıcak kaşarlı pogaça ve simit alarak burada afiyetle yiyebilirsiniz.

Değirmendere Sahil Çay Bahçeleri kahvaltı için sizleri bekliyor.

Kahvaltı Konulu Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz;

Yuvacık’ta Kahvaltı Yapabileceğiniz En İyi Mekanlar

İzmit’in En Güzel Kahvaltı Mekanları