Sevgili İzmit Gezi Rehberi ziyaretçileri, uzun bir aranın sonrasında İzmit ve çevresinde gezilecek-görülecek yer tavsiyelerinde bulunmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda “Karamürsel Dereköy Sahilinde İsmi Gibi ŞİRİN MESCİT” başlığı altında sizlere Karamürsel ilçemizde bulunan ismi gibi şirin bir mescidimiz hakkında bilgiler vereceğiz.

Karamürsel Şirin Mescit İç fotoğrafı
Karamürsel Şirin Mescit İç Mekan Fotoğrafı

Şirin Mescit Hakkında Bilgiler

Karamürsel ilçemizden Yalova istikametine giderken sahil tarafında bulunan denizin hemen yanı başında muhteşem bir ibadethane, küçük şirin bir mescit. Adı gibi Şirin Mescit.

Eğer bu yolu sıkça kullanıyorsanız sizler de eminim dikkat etmişsinizdir Şirin Mescit‘e. Hatta acaba burası ne, yoksa görkemli bir çeşme mi diye bile düşünmüş olabilirsiniz. Ben de merak etmiştim ve bir gün özellikle mescide giderek ziyaret ettim.

Karamürsel Şirin Mescit Tavanı hat eseri
Karamürsel Şirin Mescit Tavanında Bulunan Hat Eseri

Karamürsel ilçemizin Dereköy Mahallesinde hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılan Şirin Mescit 2017 yılında açılarak, mahalle sakinlerinin hizmetine girmiş. Mescidin yan tarafında küçük bir de abdest alma alanı mevcut.

Mescit denizin hemen yanı başında. Mescidin içinden de deniz manzarası müthiş.

Şirin Mescit Nerede, Nasıl Gidilir?

Şirin Mescit Karamürsel’den Altınova/Yalova istikametine giderken sahil tarafında, Karamürsel’i çıktıktan hemen sonra, Yalova il sınırında da diyebiliriz. Ana yolun hemen yanında, haliyle ulaşımı çok kolay.

Şirin Mescit ve Dereköy Sahili

Değerli dostlar, Şirin Mescit hakkında bilgiler verirken bir de Dereköy sahil yürüyüş yolundan da bahsetmek gerekir. Mescidin hemen önünde devam eden uzun, müthiş güzel bir yürüyüş yolu var. Oturup çayınızı, kahvenizi içebileceğiniz bir-kaç ufak kafe tarzı yerler de var.

Bir hafta sonu, ya da zamanınızın müsait olduğu her hangi bir zaman diliminde buraya mutlaka gelmenizi, sevdiklerinizle birlikte hem yürüyüş yolunda keyifli bir yürüyüş yapmanızı ve gelmişken Şirin Mescidi de ziyaret etminizi tavsiye ederim.

Sitelerin önünde bakımlı, müthiş güzel gül bahçeleri var. Buralarda açmış, rengarenk güller var. Onları görmek size muazzam bir keyif veriyor. Burada gezerken çektiğim güzel bir çiçek fotoğrafını da paylaşıyorum.

Karamürsel şirin mescit çiçek foto
Karamürsel Şirin Mescit çevresinde çektiğim muhteşem çiçek fotoğrafı