Körfez Mobilya | İzmit’in En Kötü Mobilya Mağazası

967
Körfez Mobilya | İzmit'in En Kötü Mobilya Mağazası
Körfez Mobilya | İzmit'in En Kötü Mobilya Mağazası

Sevgili İzmit Gezi Rehberi okurları, sizleri İzmit’in gezilecek görülecek yerleri konusunda bilgilendirdiğimiz gibi bu şehirde yaşayan insanlar olarak sizlere İzmit’te alış veriş konusunda da dikkat etmeniz gereken bilgileri paylaşıyoruz.

Değerli okurlar, bu yazımızda sizlere “Körfez Mobilya | İzmit’in En Kötü Mobilya Mağazası” başlığı altında İzmit Mobesko‘da faaliyet gösteren Körfez Mobilya hakkında uyarılarda bulunacağız.

Körfez Mobilya | İzmit’in En Kötü Mobilya Mağazası

İzmit Mobesko’da faaliyet gösteren Körfez Mobilya hakkında çok fazla şikayet duyduk ve bizler de bu şehirde yaşayan insanlar olarak yolumuz bir şekilde keşişti İzmit’in en kötü mobilya firması, Körfez Mobilya ile.

Şimdi yaşadığımız tecrübe hakkında detaylar vermek istiyorum. Evdeki mobilya ihtiyacından dolayı bir gün hem gezmek hem de mobilyalara bakmak için İzmit’in en büyük mobilya çarşısı Mobesko’ya gittik. Mağazaları gezerken Körfez Mobilya adındaki mağazaya girdik.

İzmit Mobesko’yu Parsellemişler

Aslında Körfez Mobilya değil, İstikbal mağazasına girmiştik ki, bu şahıslar Mobesko’yu adeta parsellemişler ve İstikbal mağazası da bu şahıslara aitmiş. Mağazadan bir koltuk takımı beğendik ve fiyatta anlaştık. Bir miktar kapora ödemesi yaparak, kalan miktarı teslimde ödemek üzere mağazadan ayrıldık.

Şikayetvar sitesindeki körfez mobilya şikayetlerinden sadece bir kaçı
Şikayetvar sitesindeki körfez mobilya şikayetlerinden sadece bir kaçı

Bir türlü teslim edilmeyen koltuk takımları

Yaklaşık bir ay sonrasına teslim için gün verilmesine rağmen, belirlenen tarihte mobilyalar gelmediği gibi mağazada lütfederek arayıp, “koltuk takımlarınız şu sebeplerden ötürü gecikti” tarzında bir bilgilendirme de yapılmadı maalesef.

Kendi girişimlerimizle İstanbul’daki üretici firmaya ulaştık, kumaşta sorun olduğunu öğrendik. Bizden mağazaya gidip farklı kumaş seçmemiz istendi. Mağaza yetkilileri bu süreçte “yok biz sorunu giderdik, ürünleriniz gelecek” tarzında konuşsalar da ürünler bir türlü gelmedi, biz bu süreçte yaklaşık 40 km.lik yolu en az 4-5 defa gidip gelmek durumunda kaldık. 

Koltuklar teslim edildi ama…

Sonunda koltuklar teslim edildi mağaza personeli eve çıkarıp montajını yaptı. Bu arada evin önüne Körfez mobilya aracı geldiğinde ve koltuklar apartmanda evimize taşınırken alt komşum “ürünler size mi geldi? kaç günde geldi?” şeklinde bir kaç soru sordu. Meğer sonradan öğrendim ki komşum da bir Körfez Mobilya mağduru imiş. Onun da siparişleri zamanında teslim edilmemiş ve parasını almak için epey uğraşmış.

Koltuklar eve kurulduktan sonra ürünlerin mağazada gösterilen teşhir ürünleri ile aynı olmadığını, bize gelen ürünlerin kumaş kalitesinin oldukça zayıf olduğunu fark ettik. Muhtemelen üretici firma gerçek kumaşı tedarik edemediğinden (o dönem kur farkından fiyatlar artmıştı, muhtemelen maliyet artmasın diye kaliteli kumaşı kullanmak istemediğinden) ikinci kalite bir kumaş kullanmış.

Sonra iade süreci başladı, iade edebilmek için de bir süre telefon trafiği.

Satış anındaki güler yüzler bir anda değişti

Ürünlerin sorunlu olduğunu, iade etmek istediğimizi belirttiğimizde maalesef satış aşamasında yüzünüze gülen insanların, yüzleri, tipleri, konuşmaları, ses tonları bir anda değişiverdi. Çünkü onlar amaçlarına ulaşmış, ürünleri size satmışlardı.

Kısaca bir hukuk mücadelesine gerek kalmadan ürünleri gelip teslim aldılar ve kapora ücretimizi de iade ettiler.

Yalnız aradan bir yıl geçtikten sonra, sizin mağazamıza ödemeniz gereken şu kadar rakamı ödemediğinizi fark ettik tarzında bir telefon ettiler. Neyse ki, teslim tutanağı vs. hepsi elimde, her an bu tarz bir kirli muameleye de hazırız doğrusu.

İzmit Körfez Mobilyanın mağazasında gösterdiği ve müşteriye gönderdiği koltuk takımı resimde gösterilmektedir.

Değerli dostlar Körfez Mobilya ile yaşadığımız sorunlu alış veriş süreci hakkında sizlere bilgi verdik, sizler de yaşadığınız sorunları aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Siz siz olun, Körfez mobilya gibi sorunlu bir firmadan ürün alırsanız, ürünleriniz evinize gelip eksiksiz kurulana kadar sakın ödeme yapmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here