Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık'ın vazgeçilmezi
Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık'ın vazgeçilmezi

Sevgili okurlar, bu yazımızda sizlere Kocaeli’mizin önemli turizm bölgelerinden birisi haline gelen Yuvacık ve Yuvacık’ta Kahvaltı Yapabileceğiniz En İyi Mekanlar hakkında bilgiler vereceğiz. Doğal güzellikleri, Karadeniz’i andıran cografi yapısı ve bitki örtüsü, barajı ve dereleriyle Yuvacık ilimize değer katmaya devam etmektedir.

İnsanların ilgi gösterdiği, doğal güzellikleri içinde barındıran güzellikler özellikle sosyal medyanın etkin kullanılmasıyla kısa sürede adını büyük kesimlere duyurabiliyor. İşte Yuvacık da bu konuma sahip olan ve her geçen gün daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan önemli turizm değerlerimizden birisidir şüphesiz.

Yuvacık Kahvaltı Mekanları
Yuvacık Kahvaltı Mekanları

Kahvaltı konusundaki yazımızda geçmeden burada Kocaeli Büyükşehir Belediyemize de teşekkür etmeden geçmek istemem. Özellikle Yuvacık bölgesinin hem ihyası, hem de muhafazası anlamında gayretleri gerçek manada taktire şayan. 

Kahvaltı farklı bir kültür, farklı bir heyecan. Gününüzün güzel geçmesine bir vesile. Hele ki; kahvaltınızı güzel bir manzaraya karşı, kuş cıvıltıları arasında doğanın tam içerisinde sevdiklerinizle birlikte yaparsanız daha bir doyulmaz hale gelir.

Kahvaltı konusunda Cemal Süreyya bir şiirinde “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” diye bahseder.

Her Mevsim Başka Güzel Yuvacık

Yuvacık; sizlere Karadeniz’i anımsatan tepeleri, kıvrımlı yolları, akıp giden şelaleleri, dereleri ve her neredeyse her fotoğrafın içinde bulunan güzelim baraj göleti ile muhteşem bir yer. İnsan bu güzel manzarayı izledikçe adeta rahatlıyor ve dertlerinden, sıkıntılarından, tasalarından bir çırpıda arınıveriyor.

Yuvacık Kahvaltı Mekanları – Yuvacık kahvaltıları meşhurdur

Yılın neredeyse her vakti, farklı etkinliklere ev sahipliği yapan, farklı güzellikleri içinde barındıran Yuvacık son yıllarda ismini özellikle kahvaltı mekanları ile de duyurur hale geldi. Sevdiklerinizle baş başa oturup güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz o güzel mekanları bu yazımızda sizler için derledik. Hazırsanız buyrun listemize


Muhteşem Manzarasıyla Yuvacık’ın Vazgeçilmezi : Marangoz Kafe

Ailenizle birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz, farklı konseptiyle ve lezzet menülerinin tümleşik olarak servis edildiği, Kocaeli Başiskele Yakacık Mahallesi’nde yer alan nezih bir kafe.

Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık'ın vazgeçilmezi
Yuvacık Marangoz Cafe, muhteşem manzarası ile Yuvacık’ın vazgeçilmezi (Fotograf : https://viakep.com)

Şehirden olabildiğince kopup tamamen doğayla bütünleşmek ister misiniz? Sadece ayağınızın altında hışırdayan yaprakların, rüzgarın ve doğada yaşayan canlıların sesinin olduğu bir yerde Marangoz Cafe.

Değerli dostlar bu mekanlarda yapacağınız kahvaltılar doğrusu mükemmel değil, mükemmel olan tek şeyse doğa ve manzara. Haliyle manzaranın bu kadar güzel olması size manzara kadar güzel kahvaltılar sunulacağı anlamına gelmiyor.

Bu arada aşırı da bir yoğunluk var bu bölgede, gelmeden önce rezervasyon yapmanızda fayda var. Eğer uzun yoldan geliyorsanız mutlaka yerinizi ayırtmalısınız. Yer bulamazsanız da dert etmeyin, burası Yuvacık. Manzara her yerde güzel. İzmit’in simiti de meşhur 🙂

Marangoz Kafe yuvacık
Yuvacık Marangoz Cafeden fotoğraflar

Marangoz Cafe İletişim
Adres: Yuvacık Yakacık Mahallesi Bostan Sokak No:17 – Başiskele / Kocaeli
Telefon : 0533 401 67 41


Aytepe Park Kamping Tesislerinde Kahvaltı

Aytepe İzmit’in yaklaşık 40 km kadar güneyinde Yuvacık barajına bakan yüksek tepelerden birinde yer alır. İstanbul ve civar şehirlerden ulaşmak isteyenler için önce İzmit’e oradan Yuvacık Barajı’na ulaşmanız gerekiyor. Yuvacık bölgesinde kahvaltı yapılabilecek en iyi manzaralar arasındadır.


Karaaslan Kamping Tesisleri

Karaaslan tesisleri de bu bölgenin en bilinen ve en çok tercih edilen yerleri arasında. Kahvaltıdan sonra farklı aktivitelerde yapabileceğiniz bir tesis burası. Bir yanda şırıl şırıl dere akarken bir yandan keyifle kahvatınızı yapabilrsiniz.

Genelinde ahşap dokunun hakim olduğu otantik bungalovları, dere kenarında konuşlu güzelim kamelyaları, çocuklar için oyun parkları, şömineli restaurantları, doğanın içindeki sizlere huzur veren ortamıyla Karaaslan tesisleri bu bölgenin en çok tercih edilen kahvaltı mekanları arasında.

Böyle bir mekanda kahvaltı kişi başı 75 tl, değer mi? Ona da siz karar verin artık

Kahvaltı Fiyatı : 75 TL (Kişi Başı)

Karaaslan Tesislerinde hediyelik eşya satan yerler de mevcut. Ev yapımı süt, yoğurt, tereyağı, bal gibi ürünler mevcut. Şömineli şöminesiz dubleks veya tek katlı bungalow konaklama imkanı da mevcut. Atv safari hizmetleri, zipline, treekink, paintball vs bir çok doğa etkinliği yapabileceğiniz de bir ortam burası. 

Karaaslan Konaklama Fiyatları

– Tek Katlı Bungalowlar Kişi başı kahvaltı dahil 200 tl
– Dublex bungalowlar Kişi başı kahvaltı dahil 250 tl
– Şömineli bungalowlar Kişi başı kahvaltı dahil 300 tl


Gazinin Yeri | Kamp, Alabalık ve Kahvaltı Tesisleri

Gazinin yeri tesisi; Yuvacık Barajı’nın sonunda Kiraz Dere mevkiinde hizmet vermektedir. Güzel bir gün ve özellikle tüm haftanın yorgunluğunu atmak için, keyifli bir haftasonu için burayı da tercih edebilirsiniz.

gazinin yeri yuvacık kahvaltı mekanı
GazininYeri campıng tesisleri konaklama Restaurantı ve piknik alanı ile bir çok özel aktiviteyi yapabileceğiniz nezih bir yer

Değerli dostlar, değerli okurlar bu listeyi uzatmak mümkün. Doğrusu Yuvacık’ta bu günlerde en çok Marangoz Cafe tercih ediliyor, muhteşem manzarası ve adeta özgürlüğe açılırcasına sallanan salıncağıyla burası diğer yerlere göre bir tık önde diyebiliriz. Instagramda ve diğer sosyal medya ortamında binlerce görsel var Marangoz Cafe‘de çekilmiş. Yalnız yoğun ve kalabalık bir yer olduğunu bilmenizde fayda var.

Eğer sevdiklerinizle huzurlu bir kahvaltı yapmak isterseniz, evinizden getirdiğiniz kahvaltılıklarla baraj kenarında veya aşağılarda dere kenarında daha sakin yerlerde bulabilisiniz. Kocaeli Belediyesinin düzenlemesini yaptığı bir piknik alanı da mevcut Yuvacık’ta. Siz hele bir gelin, kendinize kahvaltı yapacak güzel bir yer bulursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here